Z Górnikiem Wieliczka na remis

W sobotnie, mroźne przedpołudnie nasza drużyna rozegrała kolejny mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Na zmrożonej murawie Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej w Wieliczce, “jedenastka” z Niebieskiej spotkała się z miejscowym Górnikiem. Mecz zakończył się remisem 3:3.
Dla trenera Marcina Jałochy była to kolejna okazja do testowania różnych wariantów ustawienia drużyny i obserwacji nowych zawodników.

Wynik w 10 minucie gry otworzyli gospodarze finalizując szybki kontratak. Ale dwanaście minut później było już 1:1. Bramkę po zagraniu Kozieła zdobył jeden z zawodników testowanych. W tej cześć gry Orzeł posiadał przewagę optyczną, jego zawodnicy częściej utrzymywali się przy piłce i konstruowali groźne akcje. Niestety brakowało skuteczności albo na przeszkodzie stawali obrońcy Górnika.

W drugiej połowie spotkania trener Jałocha wprowadził do gry nowych zawodników i mecz się wyrównał. Górnik częściej gościł w polu karnym Orła. Jednak w 55 minucie na rajd z głębi pola zdecydował się Uwakwe. Strzał Nigeryjczyka został zablokowany ale w narożniku pola karnego piłkę przejął kolejny z zawodników testowanych i ładnym uderzeniem zdobył drugą bramkę dla Orła. Po tym golu gospodarze podkręcili tempo i w ciągu pięciu minut strzelili dwie bramki obejmując prowadzenie 3:2. Ostatnie słowo w tym meczu należało do graczy Orła. Zdobywca pierwszej bramki dla piaszczan, ładnie ograł bramkarza Górnika w polu karnym i strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce gospodarzy ustalając wynik meczu.

Orzeł grał mecz z Górnikiem bez kilku podstawowych zawodników. Z różnych powodów nie zagrali m.in.: Kapera, Wajda, Lepiarz, Szczytyński, Wiśniewski. Na uwagę zasługuje fakt że w bramce Orła pojawił się doświadczony golkiper Maciej Palczewski. Wszystko wskazuje na to że rundę wiosenną spędzi on w drużynie z Niebieskiej.

GÓRNIK Wieliczka – ORZEŁ Piaski Wielkie 3:3 (1:1)

bramki dla Orła: Zawodnik testowany III 2, Zawodnik testowany II.

Skład “wyjściowy” Orła: Palczewski (55′ Zawodnik testowany I) – Zawodnik testowany II, Kret, Uwakwe, Jurek, Zawodnik testowany III, Petho, Śliski, Stasik, Zawodnik testowany IV, Kozieł.