IV liga zostaje przy Niebieskiej. Trzy bramki Kozieła

TS Węgrzce – ORZEŁ Piaski Wielkie 2:4 (0:1)

 

0:1 Kozieł 6′

0:2 Strojek 54′

1:2 Zdziński 64′

1:3 Kozieł 70′

1:4 Kozieł 82′

2:4 Łucarz 89′

 

TS WĘGRZCE: Kusak – Chuchro, Szczepański, Czernecki, Kowalczyk, Białkowski, Moskal, Łucarz, Panek (83′ Gagat), Gala (57′ Wcisło), Zdziński.

ORZEŁ: Palczewski – Kret, Wolak, Uwakwe, Kutrzeba (49′ Strojek), Szczytyński, Wajda, Śliski (90+4′ Stasik), Jurek, Sosnowski, Kozieł (83′ Mółka).

Sędziował: Lucjan Wesołowski (Oświęcim).

Żółte kartki: Chuchro, Kowalczyk, Zdziński, Wcisło, Sekuła (na ławce rezerwowych) – Kret, Wolak, Kozieł, Strojek.

 

Orzeł osiągnął swój cel i IV liga pozostaje przy Niebieskiej. Podopieczni trenera Marcina Jałochy ciężko pracowali w rundzie wiosennej aby ten cel osiągnąć i udało się. W swoim ostatnim meczu tej rundy, który decydował o być albo nie być, Orzeł pokonał na wyjeździe TS Węgrzce 2:4.

Piaszcznie szybko zdobyli gola. Już w 6 minucie meczu Kozieł wpisał się na listę strzelców i Orzeł prowadził 0:1. Nasi piłkarze nie mieli zamiaru poprzestać na tej bramce i dalej atakowali. Gospodarze wyraźnie oszołomieni takim obrotem sprawy nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Ich ataki były niemrawe i mało dynamiczne, z drugiej strony Sosnowski z Koziełem raz po raz nękali obronę gospodarzy ale więcej goli w pierwszej połowie nie było.

Drugą połowę gospodarze zaczęli z większym zaangażowaniem. W krótkim czasie Łucarz oddał dwa groźne strzały na bramkę Palczewskiego, jednak oba chybiły celu. W odpowiedzi Orzeł podwyższył prowadzenie. W 49 minucie na boisku pojawił się Strojek a klika minut później, w sytuacji sam na sam z Kusakiem, piaszczański napastnik popisał się skutecznym strzałem. Gospodarze jeszcze walczyli. W 64 minucie przeprowadzili oni składną akcję zakończoną celnym strzałem Zdzińskiego i zrobiło się 1:2. Goście nie zrazili się takim obrotem sprawy. W 70 minucie Sosnowski przechwycił piłkę na połowie gospodarzy i popędził lewym skrzydłem, następnie zagrał do Strojka. Strzał naszego napastnika Kusak odbił wprost pod nogi Kozieła, który zdobył trzecią bramkę dla Orła. Kozieł zdobył też czwartą bramkę dla Orła. W tej sytuacji piękną asystą popisał się Śliski, który zagrał prostopadle do Kozieła. W końcówce, zadowolony z wysokiego prowadzenia Orzeł, oddał inicjatywę gospodarzom. W 89 minucie błąd popełniła obrona Orła a Łucarz pokonał Palczewskiego ustalając wynik meczu.

Po tym zwycięstwie, przy równoczesnej porażce KS Olkusz, nasza drużyna uplasowała się na jedenastym miejscu w tabeli IV małopolskiej grupy zachodniej i zapewniła sobie czwartoligowy byt na przyszły sezon. Ligę opuszczają, zdegradowana już wcześniej Michałowianka oraz Sosnowianka, Iskra Klecza, TS Węgrzce. Drużyna KS Olkusz będzie dopingować Hutnika Kraków, ponieważ w przypadku porażki Hutnika w meczach barażowych o III ligę piłkarze z Olkusza również opuszczą IV ligę.

Naszej drużynie, trenerowi i zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i walkę. Gratulujemy osiągnięcia założonego celu! Brawo Orzeł!!!