Młode orły rozwijają skrzydła

Trwają wakacje a już niedługo nasi młodzi zawodnicy będą szlifować formę przed nowym sezonem. Jednak za nim to nastąpi, krótkie podsumowanie tego co już za nami.

Na początek wspomnieć należy o juniorach naszego klubu. Drużyna juniorów starszych prowadzona przez trenera Grzegorza Trelę wygrała swoją grupę w I lidze okręgowej juniorów i uzyskała awans do Ekstra Ligi. Niewiele gorzej spisała się ekipa juniorów młodszych trenera Konrada Korzeniowskiego. Drużyna zakończyła rozgrywki na piątym miejscu w I lidze okręgowej.

Bardzo udany sezon maja za sobą trampkarze, których opiekunem jest Tomasz Szczytyński. Po sukcesie  w  Halowych Mistrzostwach Krakowa (III miejsce), przyszedł czas na rywalizacje w I lidze okręgowej trampkarzy. Tu nasza drużyna do końca walczyła o prymat z Lotnikiem Kryspinów. Niestety, mimo ambitnej postawy, nie udało się „przeskoczyć” w tabeli drużyny z Kryspinowa  i ostatecznie trampkarze  Orła uplasowali się na drugim miejscu.

Drużyna młodzików, prowadzona przed duet trenerski Marcin Bogdan – Maciej Podsiadło, również może zaliczyć ten sezon do bardzo udanych. Młode orły zdobyły mistrzostwo II ligi okręgowej z imponującym stosunkiem 12 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. W efekcie, drużyna młodzików naszego klubu będzie występowała w nowym sezonie w I lidze.

Drużyny orlików z rocznika 2007 i 2008 (trenerzy: Damian Kubera i Kacper Kapera) oraz żaków (trener Maciej Śliski) nie brały udziału w wiosennych  rozgrywkach ligowych organizowanych MZPN Kraków. Orliki sprawdzały swoja w formę w seriach meczów sparingowych z lokalnymi rywalami. Drużyny żaków z rocznika 2009 i 2010 grały w różnego rodzaju turniejach rozgrywanych w Krakowie, a także w Klubowych Mistrzostwach Polski roczników 2009 i 2010, które odbyły się w Warszawie na stadionie Legii.

Trener koordynator Marcin Ciepły: – Miniony sezon uważam za bardzo udany, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Udało się nam wprowadzić w szkółce klika zmian organizacyjnych co pozwoliło na poprawę jakości szkolenia oraz komunikacji wewnątrz szkółki. Wiemy, że nie wszystko działało idealnie i jeszcze wiele rzeczy jest do poprawiania. W naszej szkółce stawiamy przede wszystkim na jakość szkolenia i rozwój indywidualny chłopców a doświadczona kadra trenerska stara się aby postępy zawodników był widoczne. Kilku wyróżniających się zawodników zostało już dostrzeżonych przez trenerów z większych klubów i możliwe że niedługo zmienią barwy. Liczymy też na to że dochowamy się młodego pokolenia, które zasili drużynę seniorów Orła. Chcemy być liderem w tej części Krakowa i konsekwentnie do tego dążymy.
Na podkreślenie zasługuje również bardzo dobra współpraca na linii  klub – szkółka, za co serdecznie dziękuję Panu Prezesowi Józefowi Wajdzie.
Przed nami nowy sezon. W sierpniu udajemy się na obóz do Koninek k. Poręby Wielkiej gdzie będziemy budować formę.

Chętnych do trenowania i gry w naszym klubie serdecznie zapraszamy na treningi naborowe, które rozpoczną się we wrześniu.

 

marber