Szybkie rozstrzygnięcie w ostatnim sparingu

ORZEŁ Piaski Wielkie – PROKOCIM Kraków 3:0 (3:0)

 

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Orła rozegrali ostatni w letnim okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Na stadionie przy ul. Niebieskiej rywalem miejscowych była drużyna Prokocimia Kraków.

Gospodarze rozstrzygnęli ten mecz bardzo szybko, bo już po 30 minutach gry prowadzili 3:0. Bramkarza gości pokonali kolejno Kapera, Śliski i Uwakwe. Drużyna Prokocimia, grająca na co dzień w V lidze krakowskiej, ograniczała się do obrony własnej bramki i prób szybkich kontrataków.

Orzeł zagrał w składzie: Testowany 1 – Wiśniewski, Kret, Uwakwe, Kutrzeba, Kapera, Testowany 2, Wajda, Śliski, Szczytyński, Kozieł oraz Palczewski, Strojek, Sadowski, Jurek, Zabzdyr, Cygan, Kwiecień.

W drużynie Orła nastąpiło już klika ruchów kadrowych. Nową twarzą w drużynie z Niebieskiej jest Kamil Moskal. Ten 25-letni obrońca ma za sobą występy m.in. w II- ligowej Garbarni. Z drużyną od dłuższego czasu trenuje napastnik Adrian Sadowski, który poprzedni sezon spędził w Górniku Wieliczka. Jest też środkowy pomocnik, a na dzisiejszym sparingu pojawił się testowany bramkarz. Ale czy zasilą oni drużynę Orła dowiemy się w najbliższych dniach.
Z klubem już się pożegnali: Maciej Mółka (powrót do Krakusa Swoszowice), Grzegorz Stasik (szuka klubu), Bartosz Studnicki (Borek Kraków), Mateusz Toporowski (Radziszowianka) i Krzysztof Petho (nie podjął treningów).

Swój pierwszy mecz o punkty piaszczanie rozegrają na własnym boisku w niedzielę (12 sierpnia) o godz. 17.00 a przeciwnikiem będzie spadkowicz z III ligi, MKS Trzebinia.