Startuje nowy sezon w IV lidze. MKS Trzebinia pierwszym rywalem Orła.

Inauguracja sezonu IV ligi małopolskiej już za dwa dni. Letnie okienko transferowe jeszcze jest otwarte ale większość drużyn czwartoligowych dopięła już kadrę. Nie inaczej jest w drużynie Orła Piaski Wielkie. Trener Marcin Jałocha ma już gotową kadrę do gry w nowym sezonie.

W okresie przygotowawczym, trener piaszczańskiej drużyny testował kilku graczy. Jednak, jak na razie, tylko dwóch z nich znalazło uznanie w jego oczach. Kamil Moskal i Sebastian Stróżyk, bo o nich mowa, wzmocnili ekipę z Niebieskiej. Kamil Moskal (syn Kazimierza Moskala) to 25-letni obrońca a do Orła trafił z Garbarni Kraków. Sebastian Stróżyk (24 lata) gra na pozycji środkowego pomocnika a jego ostatnim klubem był Sokół Przytkowice. W przeszłości reprezentował barwy Popradu Muszyna, Świtu Krzeszowice oraz Sosnowianki Stanisław Dolny.

Obu zawodników serdecznie witamy przy Niebieskiej i życzymy wielu sukcesów.

Do ubytków w kadrze Orła należy zaliczyć odejście Macieja Mółki (Krakus Swoszowice), Mateusza Toporowskiego (Radziszowianka) oraz Grzegorza Stasika (szuka klubu).

 

Kadra Orła – jesień 2018

Bramkarze:

Maciej PALCZEWSKI (82), Mateusz KUNEK (96);

Obrońcy:

Kacper CYGAN (00), Jan KRET (94), Grzegorz KUTRZEBA (99), Alan LEPIARZ (96), Kamil MOSKAL (93), Michał TARABUŁA (92), Szymon TRELA (00), Henry Kechukwu UWAKWE (92), Adrian WIŚNIEWSKI (98), Tomasz WOLAK (84), Szymon ZABZDYR (00);

Pomocnicy i napastnicy:

Wojciech JUREK (94), Przemysław KAPERA (95), Krzysztof KOZIEŁ (91), Stanisław KWIECIEŃ (99), Dariusz SOSNOWSKI (95), Rafał STROJEK (87), Sebastian STRÓŻYK (94), Tomasz SZCZYTYŃSKI (88), Maciej ŚLISKI (95), Piotr WAJDA (87).

 

W letnim okresie przygotowawczym Orzeł rozegrał cztery mecze kontrolne:

Kaszowianka Kaszów 1:2

Górnik Wieliczka 3:4

Wisła Kraków (CLJ) 0:4

Prokocim Kraków 3:0.

 

Kibiców zapraszamy ma stadion przy ul. Niebieskiej w niedzielę (12.08.2018) o godzinie 17:00 na mecz inauguracyjny z MKS Trzebinia.