Borek pokonany przy Niebieskiej

        W meczu VIII kolejki ligi młodzików młodszych drużyna Orła podejmowała  na własnym boisku zawsze groźny zespół Szkółki Piłkarskiej Borek Kraków.

Od początku meczu nasi zawodnicy zepchnęli  do obrony swoich rówieśników z Borku, stwarzając sobie dogodne sytuacje na zdobycie bramki. Niestety przytłaczająca przewaga “Orłów” nie przełożyła się na zdobycie gola. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Początek drugiej części meczu miał podobny przebieg. Duża przewaga zawodników z Niebieskiej, ale brakowało wykończenia.  Dopiero w 43 minucie Mateusz Pomietło popisał się fantastycznym  prostopadłym podaniem, do  wychodzącego na czystą pozycję Grzegorza  Kowalczyka , który mocnym, mierzonym uderzeniem posłał piłkę do bramki  obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza gości. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu. 

Piłkarze z Borku  starali się jeszcze odrobić  stratę, ale defensorzy Orła zagrali w tym dniu bezbłędnie. Gra naszych młodzików mogła się podobać. Długimi  fragmentami pokazali  że potrafią operować piłką, grając płynnie i zespołowo. Gratulacje !!!

 

Orzeł – Borek Kraków 1:0 (0:0)

Bramka dla Orła: Grzegorz Kowalczyk 43′.

Skład Orła:  J. Jaromin,  W. Bąkiewicz,  P. Bogusz,  T. Świderski,  T. Pachota,   M. Wojniak,  J. Jurczak, M. Pomietło,  G. Kowalczyk  , M. Kaczmarek,  P. Słowikowski,  K.  Lepczyński.