“Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

We wtorek 6.11.2018 roku na obiektach ComCom Zone w Krakowie odbył się miejski finał rozgrywek “Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Nasz klub reprezentowany był w kategorii U-10 chłopców przez żaki z rocznika 2010. W gronie ponad 20 krakowski drużyn nasi młodzi piłkarze dotarli aż do półfinału gdzie musieli uznać wyższość zawodników Football Academy Kraków.

Wcześniej drużyny zostały podzielone na 7 grup, a ich zwycięzcy awansowali do ćwierćfinału. W meczach grupowych nasz zespół “przejechał walcem” po swoich przeciwnikach pokonując kolejno Wawel III Kraków 10:0 i ZSP nr 8 Kraków 5:0. Najwięcej emocji wzbudził ćwierćfinał gdzie Orzeł spotkał się z Hutnikiem Kraków. Pojedynek był bardzo zacięty, wyrównany i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Prowadzenie w tym meczu uzyskał Hutnik, lecz nasze “Orły” nie dały za wygraną i w ostatniej akcji meczu doprowadziły do remisu. O awansie do półfinału decydowały więc rzuty karne. Orzeł okazał się lepszy i wgrał “wojnę nerwów” 4:3.

Niestety, w meczu półfinałowym, po wyczerpującym ćwierćfinale, zabrakło trochę koncentracji i energii. Drużyna Football Academy zwyciężyła 1:5 i awansowała do finału.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy Orła występując w kategorii U-10 byli rocznikowo młodsi od niektórych swoich przeciwników.
Gratulujemy bardzo dobrego występu!

Orzeł zagrał w składzie: Jakub Przepolski, Piotr Babiński, Wojciech Prendota, Nikodem Goch, Julian Drochliński, Marcin Berezka, Mateusz Pulchny, Bartosz Sobota, Igor Sobota, Błażej Wiatrowicz, trener Maciej Śliski.

Wyniki Orła:
Faza grupowa:
Orzeł – Wawel III Kraków 10:0
ZSP nr 8 Kraków – Orzeł 0:5
Ćwierćfinał
Orzeł – Hutnik Kraków 1:1, karne 4:3
Półfinał
Orzeł – Football Academy 1:5.