Jesień młodzieży – podsumowanie

Za oknami robi się coraz zimniej, nadszedł więc czas na podsumowanie występów naszych drużyn młodzieżowych w rundzie jesienniej.

Drużyna juniorów starszych, trenera Grzegorza Treli, zakończyła jesienne rozgrywki w Ekstralidze Okręgowej na 5 miejscu i na wiosnę dalej będzie występować na tym szczeblu rozgrywkowym.

Juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Konrada Korzeniowskiego grający w I Lidze Okręgowej również utrzymali swój ligowy status zajmując  5 miejsce na finiszu rundy jesiennej.

Bardzo dobrą rundę mają za sobą trampkarze. Po rozegraniu 12 spotkań drużyna zdobyła 19 punktów i uplasowała się na 3 miejscu w tabeli  I Ligi Okręgowej, grupa 2.  Trener Tomasz Szczytyński  może być zadowolony ze swoich zawodników, bo drużyna borykająca się z kontuzjami kilku kluczowych graczy, dała się wyprzedzić tylko Kmicie Zabierzów i rezerwom Garbarni.

Jestem ogólnie zadowolony z gry i zaangażowania zespołu – mówi Tomasz Szczytyński – ale na pewno musimy poprawić grę w defensywie, ograniczyć utratę bramek i ustabilizować dobrą dyspozycję na boisku przez cały sezon. Myślę że na wiosnę drużyna będzie jeszcze mocniejsza po treningach w okresie przygotowawczym i powalczy o najwyższe cele w lidze.

Na wiosnę naszych trampkarzy w dalszym ciągu będziemy oglądać na boiskach I Ligi Okręgowej.

Drużyny młodzików trenera Radosława Kolańskiego mają za sobą również udaną jesień. Lepiej spisała się ta z rocznika 2007, która w silnie obsadzonej grupie Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych (m .in. pierwsze drużyny Cracovii, Garbarni, Pogoni Skotniki, Borku) zajęła drugie miejsce ustępując tylko Cracovii. Tym samym zapewniła sobie wiosną udział w sześciodrużynowej I Lidze Okręgowej Młodzików Młodszych. Obok naszych orzełków wystąpią w niej: Cracovia, Garbarnia (awans z grupy 2) oraz Jadwiga i dwie drużyny Hutnika (awans z grupy 1).

Drużyny orlików i żaków nie brały udziały w jesiennych rozgrywkach MZPN Kraków, sprawdzając swoją formę w szeregu gier kontrolnych.

Teraz nasza młodzież przenosi się hal gdzie będzie walczyć w Halowych Mistrzostwach Krakowa.

Tabele w linkach poniżej:

Junior starszy https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi,27098.html

Junior młodszy https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi,27468.html

Trampkarze https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi,27473.html

Młodzik starszy https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi,27482.html

Młodzik młodszy https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi,27541.html