Cracovia Andrychów Cup. Zwycięstwo żaków Orła.

W sobotę, 1.12. 2018 roku, w Andrychowie odbył się halowy turniej piłki nożnej  żaków z rocznika 2010, którego organizatorem  była Akademia Mistrzów Cracovia. Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Drużyna Orła Piaski Wielkie znalazła się w grupie A wraz z UKS 4 Andrychów, Akademią Maluszków Ekstraklasy i gospodarzami Cracovią „Białą”. W grupie B zagrały Beskid Andrychów, Halniak Maków Podhalański, Zatorzanka Zator oraz druga drużyna gospodarzy, Cracovia „Czerwona”.

W pierwszym meczu grupy A nasi zawodnicy mierzyli się z gospodarzami. Przewaga Orła w tym meczu była bardzo duża. Niestety, brak skuteczności i jeden błąd pod własną bramką zdecydowały że ze zwycięstwa 1:0 cieszyli się gospodarze. Jak się później okazało, porażka w pierwszym meczu zadziałała motywująco na naszych zawodników. W kolejnych dwóch grupowych meczach pokonali oni wysoko UKS 4 Andrychów i AME co w konsekwencji dało im drugie miejsce w grupie i awans do finałowej rozgrywki. Oprócz naszych „orłów” w finale turnieju (Liga Mistrzów) znalazły się dwie najlepsze drużyny grupy B, Halniak i Zatorzanka oraz zwycięzca grupy A, Cracovia „Biała”.

W Lidze Mistrzów Orzeł wysoko pokonał Halniaka i Zatorzankę zdobywając tym samym pierwsze miejsce w turnieju. Dodatkowo organizatorzy wyróżnili  nagrodą indywidualną, zawodnika Orła,  Igora Sobotę. Gratulujemy drużynie i trenerowi!

Orzeł zagrał w składzie: Piotr Babiński, Marcin Berezka, Dawid Kaleta, Wojciech Łach, Jakub Przepolski, Mateusz Pulchny, Bartosz Sobota, Igor Sobota, Błażej Wiatrowicz. Trener Maciej Śliski.

Najwięcej bramek dla Orła zdobyli: Marcin Berezka 7, Mateusz Pulchny 6 oraz Igor Sobota 5.

Wyniki Orła:

Mecze w grupie A:

Orzeł – Cracovia „Biała” 0:1

Orzeł – UKS 4 Andrychów 5:0

Orzeł – Akademia Maluszków Ekstraklasy 5:0.

Mecze w Lidze Mistrzów:

Orzeł – Halniak Maków Podhalański 8:1

Orzeł – Zatorzanka Zator 7:1.

 

Klasyfikacja końcowa

 

1.

 

ORZEŁ Piaski Wielkie Kraków

 

3

 

6

 

15-3

 

2.

 

HALNIAK Maków Podhalański

 

3

 

6

 

9-9

 

3.

 

ZATORZANKA Zator

 

3

 

3

 

3-10

 

4.

 

CRACOVIA „Biała” Andrychów

 

3

 

3

 

2-7