II miejsce młodzików w Solnym Mieście

W niedzielę młodziki Orła wzięły udział w II Zimowym  Turnieju  SMS  Wieliczka o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Turniej odbywał się na obiekcie Solnego Miasta w Wieliczce. Organizatorzy podzielili osiem drużyn na dwie grupy. Orzeł trafił do grupy B z drużynami: Górnika Wieliczka, SMS Solne Miasto Wieliczka i  AP Can-Pack Okocimski Brzesko.

Mecze grupowe nasi piłkarze przeszli jak burza i po dobrej grze zwyciężyli w swojej grupie. Drużyna Orła w półfinale trafiła na  zespół  Szkoły Mistrzostwa Sportowego Wieliczka. Mimo że pierwszą bramkę strzelili zawodnicy z Wieliczki, to nasi chłopcy kontrolowali przebieg gry i ostatecznie wygrali 3:1.

W finale Orzeł zmierzył  się  ze zwycięzcą  grupy A –  Cracovią.  W pierwszej fazie, mecz był wyrównany z lekką przewagą naszej drużyny, niestety to Cracovia cieszyła się z prowadzenia strzelając dość przypadkowego gola. Orzeł rzuciły się do odrabiania straty.  Po kilku minutach, po pięknej kombinacyjnej akcji, nasi piłkarze doprowadzili do remisu.  Ostatnie minuty meczu to ciągły napór naszych młodzików. Stworzyli sobie oni kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale  brakowało odrobiny szczęścia. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.  O zwycięstwie w turnieju miały zdecydować  rzuty karne. Nasi zawodnicy pomylili się tylko raz i ulegli Cracovii 2:3 zajmując II miejsce w turnieju.

Możemy być bardzo zadowoleni z postawy naszych  piłkarzy. Na  trybunach dało się słyszeć opinie, że Orzeł “piłkarsko” był najlepszą drużyną turnieju.

Organizatorzy tytuł MVP przyznali naszemu zawodnikowi, Mikołajowi  El-Mahdi. GRATULACJE!

Słowa uznania należą się również Tomkowi Świderskiemu, który pod nieobecność etatowego bramkarza (choroba), ubrał rękawice i bronił doskonale.

Orzeł zagrał w składzie: Świderski, Kozieł, Jurczak, Jedynak, El-Mahdi, Pomietło, Kowalczyk, Krzywański, Kaczmarek, Daczewski. Trener Radosław Kolański.

Wyniki meczy grupowych:

Orzeł – Górnik Wieliczka 2:0

Orzeł – SMS Solne Miasto Wieliczka 8:1

Orzeł – AP Can-Pack Okocimski Brzesko 2:1

Półfinał:

Orzeł –  SMS Wieliczka 3:1

Finał:

Orzeł – Cracovia 1:1, karne 2:3.