Piłkarski maraton i awans młodzików do finału HMK

Trener młodzików, Radosław Kolański, zafundował swoim podopiecznym prawdziwy piłkarski maraton.  W sobotę obydwie grupy  rozegrały mecze kontrolne  z  wymagającymi drużynami Garbarni. W niedzielę  pierwsza grupa treningowa młodzików już o ósmej rano zameldowała się na boisku  Cracovii, gdzie rozegrała sparing z gospodarzami obiektu. Po bardzo dobrej grze nasi młodzi zawodnicy pokonali Cracovię 5:1 .

Trzy godziny później nasi zawodnicy, rozpoczęli mecz „ na szczycie” w Halowych Mistrzostwach Krakowa. Przeciwnikiem była drużyna  TS Tramwaj.  Zwycięzca tego pojedynku miał zagwarantowane miejsce w finałach HMK. Nasi chłopcy mocno zmobilizowani  rozegrali  świetne zawody. Szybko objęli prowadzenie spychając  swoich rywali do głębokiej obrony. Fajne, szybkie akcje, często na jeden kontakt, rozmontowały obronę rywali a nasi zawodnicy bezlitośnie punktowali, zdobywając kolejne bramki. Mecz zakończył się  zwycięstwem Orła 6:1.

Do rozegrania pozostał ostatni mecz w fazie grupowej z Krakusem Nowa Huta. W tym meczu nasi młodzi zawodnicy całkowicie zdominowali przeciwnika strzelając bramkę za bramką. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem  16:1.

Dwa dzisiejsze zwycięstwa sprawiły że nasi chłopcy  zajęli pierwsze miejsce w grupie B, co gwarantuje im udział w finałach HMK. Wielkie Gratulacje!

Na uwagę zasługuje fakt, że w rozgrywkach HMK nasza drużyna zagrała bez  etatowego bramkarza. Miejsce między słupkami bramki zajął zawodnik z pola – Maciej Kaczmarek popisując się kilkoma skutecznymi interwencjami. Brawo.

 

Sparing

Cracovia – Orzeł 1:5

 

HMK

Orzeł – Tramwaj 6:1

Orzeł – Krakus N. Huta 16:1

 

Skład Orła: Kaczmarek, Jedynak, Kozieł, Jurczak, Kowalczyk, Krzywański, El-Mahdi, Daczewski, Pomietło.