Zaczynamy!

Już w sobotę o godzinie 15.00 drużyna Orła Piaski Wielkie wybiegnie na boisko w Trzebini by rozegrać swój pierwszy wiosenny mecz o punkty. Przeciwnikiem piaszczan będzie MKS Trzebinia, który  podobnie jak Orzeł, znajduje się w strefie spadkowej.

Do meczu w Trzebini drużyna Orła przystąpi w nieco odmienionym składzie. W zimowym okresie przygotowawczym ze składu ubyli Tomasz Szczytyński, Przemysław Kapera, Mateusz Kunek oraz Sebastian Stróżyk. Miejsce tych, którzy odeszli zajęli nowi gracze. Są to zarówno młodzi zawodnicy jak i już doświadczeni. Do tej pierwszej grupy zaliczają się Maksymilian Nowak (Soła Oświęcim), Patryk Skóbel (Podhale Nowy Targ), Piotr Putek (Wiślanie Jaśkowice). Po stronie doświadczenia drużyna Marcina Jałochy zyskała Grzegorza Banaszka i Rafała Serafina (Orzeł Iwanowice), Dawida Serafina (Glinik Gorlice) oraz Sławomira Jeziorka (Proszowianka Proszowice).

Mecze sparingowe miały pomóc drużynie w zbudowaniu formy, jednak trener nie zawsze miał do dyspozycji komplet zawodników. Z powodu kontuzji lub chorób cześć z nich nie trenowała i nie grała regularnie.  Pomimo tych przeciwność drużyna prezentuje się dobrze i nie stoi na straconej pozycji w starciu z wyżej notowanym rywalem.

 

Wyniki sparingów:

Nadwiślan 3:2, Wróblowianka 8:0, Wisła Kraków (CLJ) 0:2, Zieleńczanka 4:3, Wierchy Rabka 0:2, Orzeł Ryczów 1:2, Przebój Wolbrom 1:5, LKS Łąka 3:4.

 

Kadra Orła w rundzie wiosennej

Bramkarze: Maciej PALCZEWSKI, Sławomir JEZIOREK, Jakub WĘGRZYN, Damian WIŚNIEWSKI.

Obrońcy: Alan LEPIARZ, Grzegorz KUTRZEBA, Adrian SADOWSKI, Jan KRET, Wojciech JUREK, Szymon ZABZDYR, Kamil MOSKAL, Kacper CYGAN, Marcin KĄDZIOŁKA

Pomocnicy: Piotr WAJDA, Maciej ŚLISKI, Patryk SKÓBEL, Grzegorz BANASZEK, Dariusz SOSNOWSKI, Piotr PUTEK, Rafał SERAFIN, Dawid SERAFIN

Napastnicy: Rafał STROJEK, Maksymilian NOWAK, Krzysztof KOZIEŁ.