HMK: Juniorzy wicemistrzem!

Zakończyły się tegoroczne Halowe Mistrzostwa Krakowa, w których wystąpiły nasze drużyny.

Najlepiej w tych rozgrywkach poradziła sobie drużyna juniorów naszego klubu, która zdobyła wicemistrzostwo w podokręgu krakowskim. W finale Orzeł pokonał KS Trzcianę 4:3 i zremisował z Górnikiem Wieliczka 3:3. Pierwsze miejsce zdobył właśnie Górnik a o jego zwycięstwie zadecydowała różnica bramek.

 

Drużyna juniorów zagrała w składzie: Karol Marynowski, Jakub Węgrzyn, Mateusz Migrała, Jakub Bystrzycki, Paweł Kociołek, Łukasz Sowula, Bartek Kociołek, Kamil Sikora, Kamil Cygan, Tomasz Szumera, Nikodem Michura, Szymon Wdowiak, Bartek Tomana, trener Grzegorz Trela.

 

 

 

 

 

 

Za bardzo udane, mogą uznać te rozgrywki obie drużyny młodzików. Drużyna grająca jako Orzeł I wygrała swoją grupę, odnosząc 7 zwycięstw i doznając 1 porażki. Orzeł II uplasował się na 4 miejscu w grupie notując 5 zwycięstw i 3 porażki.

Orzeł I, po wygraniu grupy, znalazł się w ćwierćfinale gdzie za przeciwnika miał Garbarnię. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Ludwinowa 3:1. Jednak nasi zawodnicy mogą czuć spory niedosyt po tym meczu. Kto wie jaki byłby wynik tych zawodów gdyby nie niezrozumiałe zachowanie sędziego, który już po rozpoczęciu meczu przerwał grę i rozpoczął usuwanie z boiska naszych zawodników. Powodem tych decyzji było rzekomo nieregulaminowe obuwie zawodników Orła. W tym miejscu nasuwa się kilka pytań. Czy sędzia nie powinien sprawdzić obuwia zawodników przed rozpoczęciem gry? Czy tylko zawodnicy Orła grali w rzekomo nieregulaminowym obuwiu? W jaki sposób nad zawodami i przestrzeganiem regulaminu czuwał przedstawiciel MZPN? I w końcu, czy tak wygląda duch fair play? Po interwencji trenera, sędzia wycofał się ze swojej decyzji. Niestety, sędzia swoją nieprzemyślaną ingerencją popsuł dobre widowisko i podłamał psychicznie naszych zawodników.

Trochę gorzej w HMK, spisali się trampkarze. W swojej grupie zajęli oni 7 miejsce z dorobkiem 5 zwycięstw i 5 porażek.

Trenerzy orlików i żaków naszego klubu potraktowali rozgrywki HMK jako czas na zdobywanie doświadczenia przez młodych graczy. Wynik nie był tu najważniejszy. Liczyły się przede wszystkim cele szkoleniowe.

Tegoroczne występy naszych drużyn w Halowych Mistrzostwa Krakowa możemy ocenić pozytywnie, a za rok znów zagramy.