Dwa zwycięstwa młodzików

 Bardzo udana  dla naszych młodzików była  5 kolejka rundy rewanżowej.

Zespół grający w rozgrywkach młodzika starszego podejmował na własnym obiekcie drużynę    Olimpic  Kraków.  Od początku meczu nasi chłopcy osiągnęli dużą przewagę . Szybkie, płynne akcje z dużą ilością dokładnych podań, gra skrzydłami  i bardzo pewna gra w obronie, powodowały że grę naszych zawodników oglądało się z wielką przyjemnością. Trzy szybko zdobyte  bramki  ustawiły mecz. Przez długie okresy gry goście mieli problemy z wyjściem z własnej połowy,  zaś chłopcy z Orłem na piersi grali swoje zdobywając kolejne bramki. 

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Orła  7:1 .

 

ORZEŁ – OLIMPIC Kraków 7:1

Skład Orła : Dłużeń, Jurczak, Kozieł, Świderski, Jedynak 53’, Pomietło 52′, Kowalczyk 4’,8’, 21’ ,Pachota,

El-Mahdi 24’, Kaczmarek 43’.

 

W drugim meczu, młodziki młodsze również były gospodarzem  podejmując  zespół Hutnika Kraków.  Od pierwszej minuty widać było, że mecz nie będzie należał do łatwych.  Piłkarze z Nowej Huty zaczęli bardzo agresywnie nie pozostawiając  naszym zawodnikom zbyt dużo miejsca do gry. Nasze Orły podjęły wyzwanie, świetnie grając z przeciwnikiem „na plecach”, często wygrywając pojedynki  jeden na jeden, stwarzając okazje na zdobycie bramki.  Mecz był bardzo zacięty, co skutkowało dużą ilością fauli. Właśnie po jednym z nich Orzeł objął prowadzenie. Po fantastycznym strzale z wolnego,  Mateusz Pomietło nie dał szans bramkarzowi gości. Druga odsłona miała podobny przebieg. Mimo, że w 35 minucie zdobyliśmy kolejną bramkę, zawodnicy Hutnika nie odpuścili starając się zdobyć bramkę kontaktową. Wszystkie ataki rozbijane były przez naszą formację obronną pod dowództwem Kuby Jurczaka. Mieliśmy jeszcze kilka okazji na zdobycie gola. Po jednej z nich  bramkarz gości otrzymał czerwoną kartkę, kiedy w sytuacji sam na sam bronił strzał rękami poza polem karnym.

Dobra gra i zwycięstwo 2:0 bardzo cieszą.

 

ORZEŁ – HUTNIK Kraków 2:0

Skład Orła:  Dłużeń,  Jurczak, Kozieł, Słowikowski, Świderski, Jedynak, Pomietło 25’, 35’, Kowalczyk, Pachota,  Wojniak, El-Mahdi, Kaczmarek.