Młodzież Orła w natarciu

Nasi młodzi piłkarze odpoczywają po trudach minionego sezonu a trenerzy analizują i przygotowują plany treningowe na nowe otwarcie.

Bardzo udany sezon mają za sobą juniorzy starsi, których opiekunem jest trener Grzegorz Trela. Drużyna, która rok temu wywalczyła awans do Ekstraligi teraz znalazła się w niej na II miejscu.

Więcej o juniorach starszych tutaj: https://www.orzelpiaskiwielkie.pl/index.php/2019/06/24/amatorzy-o-duchu-profesjonalisty-udany-sezon-juniorow-orla/

Drużynie juniorów młodszych prowadzonej przez trenera Konrada Korzeniowskiego wiodło się różnie w rozgrywkach I ligi okręgowej. Na uwagę zasługuje jednak końcówka tych rozgrywek, w której nasza drużyna odniosła aż cztery kolejne zwycięstwa i uplasowała się na 6 miejscu w tabeli.

Trudny sezon mają za sobą trampkarze trenera Tomasza Szczytyńskiego. Zespół walczył w tej rundzie nie tylko z przeciwnikami ale i z trudnościami losu. Kontuzje wyeliminował z gry kilku kluczowych zawodników. Terminarz rozgrywek również nie pomógł. Część gier została zaplanowana w tygodniu, kiedy nasi zawodnicy nie chcieli opuszczać zajęć szkolnych. W efekcie drużyna naszych trampkarzy będzie musiała pożegnać I ligę okręgową. Nie znaczy to jednak, że zespół poddał się bez walki. Przykładem tego niech będzie mecz z Milenium Skawina gdy drużyna Orła grając w 9 przeciwko 11 zwyciężyła 5:3! Brawo!

Jedno jest pewne – mówi trener Szczytyński – zarówno zawodnicy jak i ja dostaliśmy w tym sezonie solidną lekcje pokory i musimy z grupą nowych zawodników w sezonie 2019/20 na wstępie omówić sobie priorytety i zasady żeby nie dochodziło do podobnych sytuacji. Kiedyś takie fajne zdanie wypowiedział Michael Jordan: „ponosiłem porażki raz po raz przez całe moje życie i właśnie dlatego osiągnąłem sukces.”kończy trener.

Zgoła odmienne nastroje panują w drużynach młodzików prowadzonych przez trenera Radosława Kolańskiego. Drużyna młodzika starszego zakończyła rozgrywki na III miejscu w I lidze okręgowej. Drużyna młodzika młodszego zwyciężyła w swojej grupie I ligi okręgowej zostawiając w pokonanym polu m. in. Cracovię, Hutnika i Garbarnię. Należy dodać, że również obie drużyny młodzików zanotowały piorunujący finisz w rozgrywkach. Młodzik starszy odniósł  komplet zwycięstw w piąciu ostatnich meczach a młodzik młodszy w sześciu ostatnich meczach. Brawo!

Grupy orlików i żaków szlifował formę w meczach sparingowych i turniejach. Na pierwszy plan wybijają się tu drużyny orlika młodszego rocznik 2009 (trener Bartosz Podlewski) oraz żaka starszego rocznik 2010 (trener Maciej Śliski). Orliki 2009 zagrali z powodzeniem na kilku prestiżowych turniejach m.in. Master Camps Cup czy Respekt Cup w Szalowej koło Gorlic. Również żaki z rocznika 2010 mogą pochwalić się kilkoma sukcesami. I miejsce w turnieju Cracovia Andrychów Cup, I miejsce w Lidze Europy „Turnieju Smoka Wawelskiego”, IV miejsce w mocno obsadzonym, międzynarodowym turnieju Sportini Cup, półfinał eliminacji gminnych turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, to ważniejsze osiągnięcia tego rocznika w minionym sezonie.

 

Trener Koordynator Marcin Ciepły: – Drużyna trampkarzy zagrała sezon na miarę swoich możliwości. Przetrzebiona kadrowo drużyna walczyła o każdy punkt. Zaangażowanie i chęć „postawienia” się lepszym była widoczna u każdego pojedynczego zawodnika. Duża w tym zasługa trenera Tomasza Szczytyńskiego, który wpaja naszym podopiecznym najważniejsze aspekty piłkarskiego rzemiosła, dbając jednocześnie o odpowiednie przygotowanie piłkarskie i mentalne. Niestety w tym sezonie naszej drużynie nie udało się utrzymać na swoim poziomie rozrywkowym. Jednak zaciąg utalentowanych zawodników z młodszych roczników pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Odmienne nastroje panowały w grupie młodzików gdzie praktycznie w każdym meczu nasi oponenci musieli uznać wyższość zawodników Orła Piaski Wielkie. Świetny i harmonijny rozwój każdego zawodnika, co jest naszym nadrzędnym celem, zaowocował stworzeniem mocnego zespołu, który jest gotowy stawić czoła każdemu przeciwnikowi. Ogromna zasługa w tym sukcesie przypada trenerowi Radosławowi Kolańskiemu, który zbudował grupę młodzików praktycznie od podstaw.

Jak co roku w naszych najmłodszych grupach skupiliśmy się na rozwoju indywidualnych umiejętności piłkarskich. Uważamy, że szczególnie w tych rocznikach, najważniejszy jest harmonijny i progresywny rozwój indywidualny. Stawiamy go ponad rozwój zespołowy. Bierze się to z głęboko przemyślanej i usystematyzowanej wizji budowy kompletnego piłkarza, którego predyspozycje uwidocznią się najbardziej w wieku seniorskim. Indywidualne dobro zawodnika jest dla nas zawsze dużo ważniejsze niż dobro drużyny. Tym bardziej, że w tych kategoriach wiekowych wynik jest sprawą drugorzędną. Wielka zasługa w wprowadzaniu w życie tej wizji jest po stronie naszych trenerów grup dziecięcych. Kacper Kapera, Bartosz Podlewski, Maciej Śliski, Damian Kubera, Jan Kret, Sławomir Szymacha, dla nich należą się wielkie brawa.

W tym sezonie szkółka piłkarska Orzeł Piaski Wielkie organizuje kilka obozów sportowych, w zależności od grupy wiekowej. Dla najmłodszych organizujemy obóz sportowy w Koninkach koło Poręby Wielkiej w terminie 17-24 sierpnia. Młodziki na swój obóz wyjadą w kierunku górzystego Poronina. Natomiast nasi trampkarze będą mieć okazję szlifować swoją formę na sierpniowym obozie w Dębicy. Jesteśmy przekonani, że podział na kategorie wiekowe jakie wprowadziliśmy w tym sezonie pozwoli trenerom na jeszcze lepsze przygotowanie zawodników do trudów kolejnego sezonu.

Najbliższy sezon będzie dla naszej szkółki bez wątpienia jedynym z przełomowych. Powzięliśmy kroki mające na celu przyznanie naszej szkółce złotej gwiazdki w programie certyfikacji stworzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wiąże się to z szeregiem zmian strukturalnych i organizacyjnych, które łączyć się będą z rozwojem indywidualnych umiejętności piłkarskich każdego z naszych zawodników. Mniejsza liczba zawodników w grupie treningowej, opieka wysoko wykwalifikowanej kadry trenerskiej, stała współpraca z fizjoterapeutą, testy motoryczne, regularna ocena postępów, to tylko niektóre z udogodnień które wprowadzimy. Wszystko po to, aby poziom sportowy i renoma naszej małej-wielkiej szkółki wciąż rosła.

Pełni nadziei i motywacji do dalszej pracy już nie możemy się doczekać wrześniowej inauguracji zajęć. Właśnie wtedy cała szkółka rozpoczyna treningi. Nieco wcześniej regularne treningi rozpoczną nasi starsi podopieczni o czym informować będą trenerzy grup.

 

marber