ORZEŁ Piaski Wielkie – CRACOVIA II Kraków 0:6 (0:2)

ORZEŁ: Kunek – Skóbel (59’ Piekarski), Kret, Uwakwe, Tatarski, Ciesielski, Kądziołka (59′ Putek), Kieliś, Serafin, Banaszek, Kozik (75’ Strojek).

CRACOVIA II: Wilk – Pituła, Jarzynka, Kruppa, Pestka, Strózik (80’ Stachera), Supryn, Ożóg (58’ Malisz), Zaucha (69’ Zięba), Mihalik (66’ Wiśniewski), Vestenicky (74’ Biernat).

Żółte kartki: Ożóg, Pestka (Cracovia II).

Sędziował: Maciej Górski – Kraków.

Orzeł doznał wysokiej porażki z rezerwami Cracovii, aż 0:6.

Dominacja Cracovii II w tym meczu nie podlegała dyskusji. Klasą dla siebie był Tomas Vestenicky, który zdobył cztery gole dla swojej drużyny. Mógł ich zdobyć drugie tyle, gdyby wykorzystał wszystkie okazje.

Orzeł walczył dzielnie ale drużyna Marcina Jałochy nie miała w tym meczu zbyt wielu argumentów.

Tomas Vestenicky dał prowadzenie gościom w 17 minucie pokonując Mateusza Kunka z najbliższej odległości. Pięć minut później, strzałem w „okienko” z rzutu wolnego zdobył drugiego gola.

Orzeł próbował się „odgryść”. W 20 minucie Michał Kozik szybko podciągnął prawą stroną i dośrodkował w pole karne, ale nikt z gospodarzy nie zakończył tej akcji. W 25 minucie Dawid Serafin chciał zaskoczyć Adama Wilka z dystansu jednak jego strzał poszybował nad bramką.

Drugą połowę Orzeł rozpoczął z animuszem. W 49 minucie dośrodkowanie Dawida Serafina z rzutu wolnego minęło spojenie bramki Cracovii II. Dwie minuty później Henry Uwakwe podał na prawo do Mateusza Ciesielskiego, który zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Jednak strzał został wyblokowany przez obońcę i piłka wyszła na rzut rożny.

W 52 minucie przypomniał o sobie Tomas Vestenicky i było 0:3. Jeszcze strzał z woleja w 56 minucie Grzegorza Banaszka dawał nadzieję na honorowe trafienie gospodarzy.

Za swoją otwarta grę piaszczanie zapłacili strata kolejnych bramek.

W 64 minucie Tomas Vestenicky, po samotnym rajdzie przez pół boiska, czwarty raz pokonał Mateusza Kunka. W 73 minucie swojego gola zdobył Sebastian Strózik a wynik meczu ustalił sześć minut później Remigiusz Biernat.

Nie wiadomo jak potoczyłby się ten mecz gdyby w drużynie Cracovii II nie zagrali Tomas Vestenicky, Kamil Pestka, Sebastian Strózik, Jaroslav Mihalik a w zespole Orła mogli zagrać, chorzy lub kontuzjowani Piotr Wajda, Krzysztof Kozieł, Maciej Śliski, Dariusz Sosnowski, Wojciech Jurek oraz Maciej Palczewski (zrezygnował z gry w tym meczu).