Pierwszy sprawdzian

W sobotnie popołudnie, na stadionie Prądniczanki, nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem Orła była ekipa Wieczystej, drużyna która walczy o awans do IV ligi i w swoich szeregach ma wielu zawodników z ligową przeszłością.

Sztab szkoleniowy drużyny z Niebieskiej, postawił w tym meczu na testy. W drużynie pojawiło się pięciu testowanych zawodników, natomiast z powodu choroby lub kontuzji zabrakło kilku podstawowych graczy.

Pojedynek był ciekawy, zawodnicy Wieczystej starali się stwarzać sytuacje bramkowe i dominować na boisku. Orzeł skutecznie rozbijał ich ataki a w bramce bardzo dobrze prezentowali się Maciej Palczewski (w pierwszej połowie) i Mateusz Kunek (w drugiej połowie).

Prowadzenie dla Orła zdobył w 28 minucie Mateusz Ciesielski. Odpowiedź Wieczystej była szybka. W 30 minucie było już 1:1 a w 35 minucie 2:1 dla Wieczystej. Na początku drugiej połowy padła jeszcze trzecia bramka dla drużyny trenera Cecherza.

 

WIECZYSTA Kraków – ORZEŁ Piaski Wielkie  3:1 (2:1)

0:1 Ciesielski 28′

1:1 Słonina 30′

2:1 Gawęcki 35′

3:1 Iwan 52′

 

Orzeł zagrał w składzie: Palczewski – Testowany I, Lepiarz, Piekarski, Michura, Wdowiak, Serafin, Śliski, Kieliś, Kozik, Ciesielski oraz Kunek, Kądziołka, Putek, Testowany II, Testowany III, Testowany IV, Testowany V.