ORZEŁ Piaski Wielkie – KS Chełmek 2:1 (1:1)

ORZEŁ: Palczewski – Tatar, Uwakwe, Bartosz, Kret, Kądziołka (68’ Michura), Ł. Feret, Sulima, Wcisło (90’ Tatarski), Śliski (77’ Mazur), Ciesielski (86’ Kozik).

CHEŁMEK: Przewoźnik – Nędza, Chylaszek, Elias (88’ Pędrys), Kukiełka, Palarczyk, Kustra (83’ Bloch), Nagi, Hankus (46’ Sidor), Stankiewicz (66’ Wykręt), Majka.

Żółte kartki: Michura, Kret, Tatar, Tatarski (Orzeł) – Przewoźnik, Nagi (KS Chełmek)

Sędziował Maciej Ciesiński – Oświęcim.

Niedzielny pojedynek Orła z beniaminkiem z Chełmka zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Po wysokiej porażce w poprzedniej kolejce, kibice Orła liczyli na to, że w spotkaniu przeciwko drużynie z Chełmka ich ulubieńcy powetują sobie straty. I choć tak się stało to zwycięstwo gospodarzom nie przyszło łatwo. Dobrze zorganizowana drużyna beniaminka stawiała zacięty opór a przez chwilę nawet przejęła inicjatywę, ale po kolei.

Gospodarze rozpoczęli od ataku. Goście głęboko cofnięci postawili na obronę. Już w 3 minucie gry strzał głową Jakuba Sulimy nad poprzeczką bramki Olafa Przewoźnika pokazał, że Orzeł chce szybko objąć prowadzenie.

Szansa na to pojawiła się w 9 minucie meczu. Mateusz Ciesielski został sfaulowany w narożniku pola karnego przez bramkarza gości. Sędzia wskazał na jedenasty metr a do piłki podszedł Maciej Śliski. Niestety, jego strzał minął lewy słupek bramki gości i na tablicy wyników rezultat meczu nie zmienił się.

Drużyna z Niebieskiej nie zraziła się chwilowym niepowodzeniem i w dalszym ciągu atakowała. W  odstępie kilku minut groźnie na bramkę gości strzelali, bardzo aktywny na lewej stronie, Maciej Śliski oraz Mateusz Feret.

Wreszcie w 33 minucie Orzeł objął prowadzenie. Piłkę w polu karnym gości, mimo asysty obrońcy, opanował Mateusz Ciesielski i bardzo trudnej sytuacji skierował do bramki.

Radość z prowadzenia u gospodarzy nie trwała długo. W 37 minucie, jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się faulem w polu karnym Orła. Rzut karny wykonywał Dawid Nagi. Maciej Palczewski wyczuł intencje strzelca, jednak mocno bita piłka wpadła do siatki tuż przy słupku, 1:1.

Na początku drugiej połowy meczu śmielej zaatakowali goście z Chełmka. Jednak seria wykonywanych przez nich rzutów rożnych i wolnych nie przyniosła efektu.

W 52 minucie swoimi umiejętnościami wykazał się Maciej Palczewski kierując piłkę na rzut rożny po mocnym strzale zawodnika gości.

Z biegiem boiskowych wydarzeń Orzeł odzyskiwał przewagę. W 68 minucie w drużynie gospodarzy nastąpiła pierwsza zmiana. Marcina Kądziołkę zastąpił Nikodem Michura. Młody zawodnik Orła wniósł sporo ożywiania na prawej stronie boiska. Jego szybkość sprawiała dużo problemów obrońcom gości, do tego stopnia, że potrafili go powstrzymać tylko faulem. Po tych faulach, szczęścia z rzutów wolnych próbowali Maciej Śliski i Jakub Sulima, ale ich strzały mijały bramkę Olafa Przewoźnika.

Walczący ambitnie gracze Orła w 87 minucie zdobyli zwycięskiego gola. Piłka zagrana z rzutu rożnego trafiła pod nogę Jana Kreta. Obrońca gospodarzy, z najbliższej odległości, skierował ją do bramki i radości nie było końca.

W ostatnich minutach goście wykonywali jeszcze rzut wolny i rzut rożny, ale Orzeł nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.

Ambitna postawa i walka do końca zostały nagrodzone. Orzeł odniósł zasłużone zwycięstwo.