GARBARNIA II Karków – ORZEŁ Piaski Wielkie 0:2 (0:0)

0:2  Mateusz Ciesielski 50’ z rzutu karnego

GARBARNIA II: Wilczek – Wąsik (80′ Polak), Zięba (53′ Dzierżak), Strzeboński, Kloc, Kowalczyk, Ząbczyk, Kołton (66′ Dziarkowski), Baranik, Mielec (46′ Kolendowski), Urban (46′ Paczka).

ORZEŁ: Palczewski – Tatar, Uwakwe, Bartosz, Kret (70’ Tatarski), Kądziołka (68′ Michura), Ł. Feret, Sulima (78′ Jeż), Śliski (53′ Kozik), Wcisło (80′ Mazur), Ciesielski.

Żółte kartki: Dzierżak, Paczka (Garbarnia) – Tatar (Orzeł).

Czerwona kartka: Tatar (druga żółta, 90+1’).

Sędziował Rafał Gnutek z Bochni.

W sobotnie przedpołudnie Orzeł odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. W meczu wyjazdowym pokonał rezerwy Garbarni 0:2. O zwycięstwie drużyny z krakowskich Piasków Wielkich zdecydował początek drugiej połowy, kiedy to padły obie bramki.

Od początku gry Orzeł starł się narzucić przeciwnikowi swój styl. Gospodarze cofnięci  wyczekiwali na sposobność do kontrataku.

W 5 minucie Mateusz Ciesielski próbował zaskoczyć strzałem Mikołaja Wilczka a chwilę później do prostopadłej piłki zagranej w pole karne Orła nie zdążył napastnik Garbarni.

Z czasem zarysowała się wyraźna przewaga drużyny z Niebieskiej. Bardzo dobre okazje do zdobycia gola wypracowali sobie Jakub Wcisło, Jakub Sulima oraz Marcin Kądziołka jednak na przeszkodzie stawał golkiper rezerw „Brązowych”.

W 35 minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Orła. Jakub Mielec zdecydował się na strzał, ale Maciej Palczewski nie dał się zaskoczyć.

Tuż przed końcem pierwszej części gry okazję bramkową wypracował sobie Mateusz Ciesielski. Napastnik Orła, znajdując się w polu karnym, mocno uderzył w okienko bramki Mikołaja Wilczka, ale ten popisał się piękną paradą i skierował piłkę na rzut rożny.

Początek drugiej połowy to nieustanny napór Orła. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

W 47 minucie, po rozegraniu rzutu rożnego, piłka trafiła przed pole karne do Jakuba Wcisło. Zawodnik Orła oddał strzał, po którym piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Garbarni i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza gospodarzy.

Chwilę później podopieczni trenerów Kolańskiego i Nowaka zdobyli drugiego gola. Rajd Kacpra Tatara nieprzepisowo w polu karnym powstrzymał Mikołaj Wilczek. Podyktowany za to przewinienie rzut karny na gola zamienił Mateusz Ciesielski.

Napór Orła trwał. W 52 minucie mocnym strzałem popisał się Maciej Śliski a kilka minut później Jakub Wcisło.

W 67 minucie faulowany w polu karnym Garbarni był Marcin Kądziołka i sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr. Wykonawcą „jedenastki” był Jakub Wcisło. Niestety, bramkarz gospodarzy wyczuł intencje strzelca i zdołał odbić futbolówkę.

Do końca meczu Orzeł kontrolował wydarzenia na boisku, jednak ambitnie grający zawodnicy rezerw Garbarni próbowali zdobyć honorowego gola.

Bardzo dobrą okazję do tego miał w 83 minucie Tomasz Kolendowski, który w zamieszaniu podbramkowym zdołał oddać strzał. Maciej Palczewski nie dał się zakończyć i pewnie złapał odbitą piłkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry przed szansą staną Piotr Dzierżak, jednak uderzył obok bramki.

Już we wtorek, 1 września, rezerwy Garbarni i Orzeł spotkają się ponownie na stadionie w Ludwinowie. Tym razem rozegrają mecz w ramach IV rundy Pucharu Polski rejonu Kraków. Początek meczu o godz. 17:00.