Ta runda jeszcze trwa

Z niedosytem spoglądają kibice Orła na tabelę IV ligi małopolskiej grupy zachodniej. Po jesiennych meczach Orzeł plasuje się na 12 miejscu z dorobkiem 17 punktów.

Ten sezon jest inny niż poprzednie. Bo choć na ligowych boiskach już trwa zima to pierwsza runda jeszcze się nie zakończyła. Z powodu pandemii koronawirusa formuła rozgrywek została zmieniona i do rozegrania pozostało jeszcze pięć kolejek z pierwszej rundy. Te mecze odbędą się dopiero na wiosnę. Po ich rozegraniu nastąpi podział na grupę „mistrzowską” i „spadkową”. Aby znaleźć się w górnej części tabeli trzeba zająć co najmniej 9 miejsce na półmetku. I taki cel ma Orzeł.

A oto jak jesienne mecze podsumowali trenerzy Orła, Radosław Kolański i Robert Nowak.

Robert Nowak: – Przed sezonem była niewiadoma, jak ta runda będzie wyglądała. Odeszło od nas wielu kluczowych zawodników, ale też wielu przyszło. Początek mieliśmy dobry. Potem trochę kontuzji, braków personalnych no i ta runda zakończyła się tak, że mamy niedosyt. Myślę, że mogliśmy zdobyć pięć punktów więcej i byłby to nasze realne możliwości. Teraz chcemy wzmocnić zespół. Wiemy na jakie pozycje potrzebujemy tych wzmocnień i będziemy ich szukać.

Radosław Kolański: – Niedosyt jest. Przed sezonem założyliśmy sobie, że w jesieni zdobędziemy 20 punktów, mamy 17. Ale ta runda jeszcze trwa. Po zmianach personalnych jakie zaszły w drużynie, mieliśmy obawy. Było mało czasu aby  drużyna powstała na nowo. Ale myślę, że obraliśmy dobrą drogę. Wielu młodych zawodników dostaje szansę gry. Były takie mecze, w których na boisku mieliśmy czterech młodzieżowców. Mamy kilku młodych perspektywicznych zawodników. Po jesieni wiemy czego nam brakuje, co poprawić aby nasza gra się podobała i była na tyle skuteczna aby znaleźć się w „dziewiątce”.

Orzeł wznowi treningi po 17 stycznia. Trenerzy zaplanowali w okresie przygotowawczy siedem gier kontrolnych.

marber