Przygotowania do piłkarskiej wiosny

Orzeł Piaski Wielkie przygotowuje się do wiosennych rozgrywek. Ograniczenia związane z pandemią COVID-19 oraz panujące ostatnio warunki atmosferyczne nie sprzyjają tym zmaganiom. Nie mniej jednak, drużyna, która za cel postawiała sobie awans do „dziewiątki”, buduje formę i testuje nowych zawodników.

Na wiosnę w drużynie trenerów Radosława Kolańskiego i Roberta Nowaka nie zobaczymy na pewno Mateusza Kunka (wyjazd za granicę) oraz Michała Kozika i Marcina Piekarskiego (szukają klubów). W Jutrzence Giebułtów testowany jest Mikołaj Jeż, który również może opuścić klub z Niebieskiej.

Na razie jest jeszcze za wcześnie aby powiedzieć którzy zawodnicy wzmocnią Orla na wiosnę.

Trenerzy Orła szukają rozwiązań na uzupełnienie i wzmocnienie zespołu. Testowanych jest kliku graczy, którzy mają szansę na dołączenie do drużyny. Także kilku juniorów coraz mocniej dobija się do pierwszego składu.

W minioną sobotę Orzeł rozegrał pierwszy oficjalny mecz kontrolny. Na boisku Nadwiślanu przy ulicy Koletek przeciwnikiem piaszczan był Okocimski Brzesko. Pojedynek zakończył się zwycięstwem „Piwoszy” 3:4.

Jako ciekawostkę tego meczu warto odnotować, że w drużynie z Brzeska testowany był  Dariusz Sosnowski, były gracz Orła.

Sparing: ORZEŁ Piaski Wielkie – CANPACK OKOCIMSKI Brzesko 3:4.

W planach Orzeł ma kolejne sparingi a najbliższy już we środę.