Zaczynamy!

Ze sporym opóźnieniem, spowodowanym epidemią COVID – 19, piłkarze w Małopolsce wybiegną na ligowe boiska. Jutro odbędą się pierwsze wiosenne mecze w grupie zachodniej IV ligi małopolskiej.

Drużyna Orła, już od stycznia przygotowywała się do startu piłkarskiej wiosny. Podopieczni trenerów Radosława Kolańskiego i Roberta Nowaka rozegrali w okresie przygotowawczym serię meczów kontrolnych, podczas których sprawdzani byli nowi zawodnicy mający wzmocnić drużynę. Ostatecznie szkoleniowcy zdecydowali zaangażować do drużyny czterech nowych graczy a także dołączyli  do kadry sporą grupę juniorów.

Nowymi nabytkami w drużynie są:

  • Ifeanyi NWACHUKWU  – napastnik
  • Jan KROK – pomocnik (Kolejarz Stróże)
  • Damian KUBERA – pomocnik (Sokół Kocmyrzów)
  • Wojciech JUREK – obrońca (Orkan Szczyrzyc).

W drużynie z Niebieskiej są również ubytki. Do  Jutrzenki Giebułtów przeniósł się Mikołaj Jeż. Bramkarz Mateusz Kunek opuścił Kraków i wyjechał za granicę. Nowy klub znaleźli sobie również Michał Kozik, Marcin Piekarski i Wiktor Mazur. Wszyscy trzej zagrają na wiosnę w drużynie Wróblowianki. Ostatnim ubytkiem kadrowym w drużynie jest Kacper Tatar, który nie przystąpił do treningów.

Wyniki meczów sparingowych Orła:

Okocimski Brzesko 3:4

BKS Bochnia 2:1

Garbarz Zembrzyce 4:6

Garbarnia II Kraków 1:1

Skawinka Skawina 10:0

Watra Białka Tatrzańska 2:2

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1:0

Radziszowianka Radziszów 4:3.

Teraz nastąpi dokończenie rundy jesiennej. Do rozegrania pozostało jeszcze pięć kolejek. Następnie dokonany zostanie podział na grupę „mistrzowską” i grupą „spadkową”. Do tej pierwszej grupy zakwalifikują się drużyny, które zajmą w tabeli miejsca od 1 do 9. Z pośród tych drużyny wyłoniony zostanie kandydat do awansu do III ligi, który rozegra mecz barażowy z mistrzem grupy wschodniej. Drużyny z miejsc od 10 do 19 walczyć będą o zachowanie czwartoligowego statusu.

Orzeł plasuje się aktualnie na 12 miejscu w tabeli i ma realne szanse na zakwalifikowanie się do „dziewiątki”. Taki też cel postawili sobie trenerzy i zawodnicy.

Szansa na pierwszy krok w tym kierunku będzie już jutro. Orzeł spotka się w wyjazdowym pojedynku z MKS Trzebinia. Początek meczu o godzinie 11:00.

marber