Przygotowania trwają

Drużyna seniorów Orła wznowiła już treningi. Zajęcia trwają od 19 lipca.

Po wielu latach spędzonych w IV lidze małopolskiej, teraz ekipa z Niebieskiej rozpocznie sezon w krakowskiej klasie okręgowej.

Po spadku w drużynie nie ma rewolucji kadrowej. Zdecydowana większość zawodników, która walczyła z Orłem w minionym sezonie na czwartoligowych boiskach zdeklarowała dalszą grę w czerwono-niebiskich barwach.

Po stronie ubytków znaleźli się bramkarz Hubert Makowski (powrót z wypożyczenia do JKS-u Jarosław), Jan Krok (również zakończony okres wypożyczenia z Kolejarza Stróże), Jakub Wcisło (TS Węgrzce) oraz Ifeanyi Nwachukwu, który nie wznowił treningów z drużyną.

Nowymi zawodnikami w drużynie są Mariusz Papież (bramkarz, Pasternik Ochojno), Tomasz Kaczor (pomocnik, Jutrzenka Giebułtów) oraz Bartosz Kociołek (wychowanek z drużyny juniorów) i Rafał Kurlit (junior). Z drużyną trenuje jeszcze kliku zawodników testowanych, którzy będą obserwowani w grach kontrolnych.

Podopieczni trenera Grzegorza Treli, któremu pomaga Maciej Śliski, trenują trzy razy w tygodniu. Ze względu na renowacje murawy stadionu klubowego, treningi odbywają się na boisku Armatury Kraków.

Orzeł ma za sobą już jeden mecz kontrolny. Pojedynek z Węgrzcanką zakończył się porażką 1:3 (1:1). Gola dla Orła zdobył zawodnik testowany.

W planach są jeszcze trzy gry kontrolne z Garbarnią II, Skawinką i Proszowianką.