Orzeł gotowy do startu

W najbliższą niedzielę Orzeł zainauguruje piłkarską jesień meczem z Pogonią Skotniki.

Po spadku z IV ligi w drużynie nie było rewolucji, choć bez zmian oczywiście się nie obyło. Stery nad ekipą z Niebieskiej przejął trener Grzegorz Trela, znany dotychczas z prowadzenia m.in. drużyn młodzieżowych Cracovii oraz Orła a ostatnio seniorskiej drużyny Bieżanowianki. Pomagać mu będą, pełniący jednocześnie funkcję kapitana drużyny, Maciej Śliski oraz asystent Jakub Węgrzyn.

W kadrze drużyny też doszło do kilku zmian. Większość zawodników, która reprezentowała Orła w poprzednim sezonie zdecydowała się na pozostanie w klubie.

Po stronie ubytków znaleźli się bramkarz Hubert Makowski (powrót z wypożyczenia do JKS-u Jarosław), Jan Krok (również zakończony okres wypożyczenia z Kolejarza Stróże), Ifeanyi Nwachukwu (LKS Śledziejowice), Jakub Wcisło (TS Węgrzce), Łukasz Feret i Mateusz Feret (Słomniczanka).

Nowymi zawodnikami w drużynie natomiast są: Mariusz Papież (bramkarz, Pasternik Ochojno), Michał Siwiecki (bramkarz, Sokół Kocmyrzów), Tomasz Kaczor (pomocnik, Jutrzenka Giebułtów), Patryk Ciesielski (napastnik, Świt Krzeszowice), Dawid Żeliszczak (napastnik, Wiarusy Igłomnia), Patryk Balawender (pomocnik, Świt Krzeszowice), Bartosz Kociołek (pomocnik, z drużyny juniorów). W szerokiej kadrze drużyny znalazło się też miejsce dla kilku uzdolnionych juniorów.

Celem przebudowanej drużyny jest walka o powrót do IV ligi. Nie będzie to łatwe. Krakowska II grupa klasy okręgowej wydaje się bardzo mocna. Do grona faworytów do awansu należy zaliczyć Prądniczankę, Kmitę Zabierzów, Radziszowiankę oraz Kaszowiankę. Dodatkowo zwycięzca ligi będzie musiał rozegrać mecz barażowy.

W jakiej formie znajduje się drużyna Orła przekonamy się w niedzielę. Początek meczu z Pogonią Skotniki o godzinie 17:30.