AP KMITA Zabierzów – ORZEŁ Piaski Wielkie 2:0 (1:0)

AP KMITA: Morański – Spasiuk, Ambroziak, Śliwiński, Gaudyn (78’ Węgiel), Luty (22’ Niemiec), Śmigacz, Świder, Ryś (90’+4 Nadopta), Mandzelowski (90’ Krzywiecki), Klimek (65’ Kwiatkowski).

ORZEŁ: Papież – Michura (68’ Kołodziejczyk), Kret, Uwakwe, Tatarski, M. Ciesielski, P. Kociołek (56’ Jurek), Kaczor, Śliski, Balawender (46’ Kurlit), Sulima (65’ Janusik).

Żółte kartki: Śmigacz (AP Kmita) – Kaczor, P. Kociołek (Orzeł).

Sędziował Mateusz Czerwień z Krakowa.

Orzeł doznał drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach krakowskiej klasy okręgowej. Wyjazdowy pojedynek z Kmitą Zabierzów zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Drużyna z Zabierzowa wyszła na prowadzenie już w 5. minucie gry. Marcin Ryś zaskoczył Mariusza Papieża w bramce Orła strzałem tuż przy słupku.

Zadowoleni z prowadzenia zawodnicy Kmity  cofnęli się na swoją połowę boiska i tam oczekiwali na ataki Orła. Niestety, w tym dniu drużyna z Niebieskiej nie potrafiła poradzić sobie z obroną gospodarzy i wszystkie ataki kończyła w okolicy pola karnego Kmity.

Gospodarze największe zagrożenie pod bramką Orła stwarzali po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry lub kontraktów.

W końcówce pierwszej połowy soczysty strzał na bramkę Krzysztofa Morańskiego oddał Mateusz Ciesielski, jednak dobrze ustawiony golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie, wprowadzone przez trenera Grzegorza Trelę korekty w składzie Orła zaczęły przynosić zamierzony efekt. Drużyna z Niebieskiej coraz mocniej napierała na bramkę gospodarzy. I kiedy wydawało się, że wyrównanie jest tylko kwesta minut, Kmita wyprowadził kontrę, która zakończyła się faulem przed polem karnym Orła.  Piłkę ustawił Marcin Ryś i drugi raz w tym dniu pokonał Mariusza Papieża.

Orzeł do końca, ambitnie walczył o honorowe trafienie, jednak nie udało się mu zdobyć gola przy Sportowej w Zabierzowie.

Następnym przeciwnikiem Orła będzie Prokocim Kraków. Mecz odbędzie się w sobotę, 4 września o godzinie 17:00 na stadionie przy Niebieskiej 2.