KASZOWIANKA Kaszów – ORZEŁ Piaski Wielkie  0:4 (0:1)

0:4 Mateusz Ciesielski 82’

KASZOWIANKA: Dudek – Bigus (78’ Buczek), Bentkowski (63’ Grzesiak), Piotrowski, Sędłak (60’ Klimkowicz), Talowski, Leśko, Czuż, Sotwin, Arynin, Wolarek (46’ Misztal).

ORZEŁ: Siwiecki – Michura (82’ Tatarski), Bartosz, Uwakwe, Kret, Balawender (53’ Janusik), Jurek, Kaczor, Sulima (84’ B. Kociołek), P. Ciesielski (80’ Śliski), M. Ciesielski (86’ Rączka).

Żółte kartki: Misztal (Kaszowianka) – Michura, Kaczor (Orzeł).

Czerwona kartka: Igor Arynin 64’ (Kaszowianka) – obraźliwe zachowanie wobec sędziego

Sędziował  Rafał Starmach z Krakowa.

W Kaszowie Orzeł nie miał większego problemu i pewnie pokonał Kaszowiankę 0:4.

Od początku gry zarysowała się przewaga graczy z Niebieskiej i to oni nadawali ton wydarzeniom na boisku. Gospodarze próbowali zaskoczyć wyprowadzając szybkie kontrataki i po jednym z nich trafili nawet w poprzeczkę bramki Michała Siwieckiego. Było to jednak wszystko czym mogli postraszyć Orła w tym dniu.

Podopieczni trenera Grzegorza Treli długo rozgrywali piłkę i czekali cierpliwe na zadanie ciosu. Z upływem czasu przewaga Orła rosła.

W 36. minucie, po rozegraniu rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Wojciech Jurek. Chwile później obrońcy gospodarzy zablokowali strzał Patryka Ciesielskiego i Jana Kreta.

Wreszcie w 44. minucie lewą stroną, pod pole karne, przedarł się Patryk Balawender i wyłożył piłkę Wojciechowi Jurkowi. Ten uderzył bez namysłu i Eryk Dudek musiał wyjąć piłkę z bramki po raz pierwszy.

Po przerwie atak Orła trwał. W 58. minucie prostopadłym podaniem do Patryka Ciesielskiego popisał się Jakub Sulima i Orzeł prowadził 0:2.

Od 64. minuty gospodarze musieli radzić sobie w okrojonym składzie, ponieważ Igor Arynin został ukarany czerwona kartką za obrazę arbitra głównego.

Prowadzenie Orła na 0:3 podwyższył w 74. minucie  Jakub Sulima, który pokonał Eryka Dudka strzałem z rzutu wolnego.

Zwycięstwo piaszczan w Kaszowie przypieczętował Mateusz Ciesielski, który został idealnie obsłużony podaniem przez Macieja Śliskiego.

Kolejnym przeciwnikiem Orła będzie drużyna rezerw Hutnika Kraków.