RADZISZOWIANKA Radziszów – ORZEŁ Piaski Wielkie 5:1 (4:1)

RADZISZOWIANKA: Kipek – Bierówka, Galos, Danaj (78’ Mazur), Sosin, Kowalówka, Goncerz (70’ Wasyl), Zięcik (64’ Niestój), Pakosz (64’ Madej), Maik (38’ Romek), Wcisło.

ORZEŁ: Bonczyk – Czyż (64’ Kołodziejczyk), Bartosz, Uwakwe, Kret, Kądziołka (46’ Wrona), Kaczor, P. Kociołek (46’ Janusik), M. Ciesielski, Sulima (75’ Tomaszewski), Śliski.

Żółte kartki: Kowalówka, Romek (Radziszowianka) – Uwakwe, Kret, Sulima (Orzeł).

Sędziował  Mateusz Czerwień z Krakowa.

Orzeł nie sprostał aktualnemu liderowi krakowskiej klasy okręgowej (gr.II) i poległ w meczu z Radziszowianką 5:1.

Choć Orzeł udał się na mecz do Radziszowa bez kliku swoich podstawowych graczy (zabrakło: Siwieckiego, Jurka, Tatarskiego, P. Ciesielskiego i Michury) to początek meczu wyglądał obiecująco. Kto wie jak potoczyły by się losy tego pojedynku gdyby Mateusz Ciesielski skierował piłkę do bramki gospodarzy po zamieszaniu w polu karnym w 13. minucie gry.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17. minucie a autorem gola był Maciej Wcisło. Podopieczni Trenera Grzegorza Treli ruszyli do odrabiania strat i… stracili drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Maik.

Nadzieję drużynie z Niebieskiej dał w 27. minucie Mateusz Ciesielski, który z bliska pokonał Konrada Kipka finalizując w ten sposób akcję lewą stroną Jana Kreta.

Niestety, dwie minuty później gospodarze prowadzili 3:1 a strzelcem był Grzegorz Kowalówka. W 37. minucie kolejny cios zadał Damian Danaj i na przerwę gospodarze schodzili z przewagą trzech goli.

Drugą cześć gry Orzeł rozpoczął od mocnego uderzenia. Po podaniu Mateusza Ciesielskiego w świetnej sytuacji znalazł się młody Mateusz Wrona. Jego strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy.

Orzeł ambitnie dążył do zmniejszenia rozmiarów porażki, jednak w 71. minucie Maciej Wcisło zdobył piątego gola dla miejscowych i ustalił w ten sposób wynik tego meczu.

Drużynie Orła pozostał jeszcze do rozgarnia zaległy pojedynek z Prokocimiem Kraków.

Spotkanie odbędzie się 11 listopada o godz. 12:00 przy ul. Niebieskiej 2.