ORZEŁ Piaski Wielkie – PROKOCIM Kraków 2:0 (1:0)

1:0 Mateusz Ciesielski 39’ z rzutu karnego

ORZEŁ: Siwiecki – Czyż, Kret, Uwakwe, Tatarski, M. Ciesielski (58’ Sulima), Kaczor, P. Kociołek, Janusik (75’ Tomaszewski), Wrona (90’ Kołodziejczyk), Śliski (90’+1 Kądziołka).

PROKOCIM: Sołtys – Skałka, Kucabiński, Wójcik, Bułat, Łobodziński (55’ Nowak), Olszański (55’ Kil), Wohlman, Rokosz (70’ Filarski), Sierant (56’ Massoumou), Cebula.

Żółte kartki: Kret, Sulima (Orzeł) – Łobodziński, Cebula (Prokocim).

Sędziował Paweł Kukla z Krakowa.

Na zakończenie ligowych zmagań Orzeł pokonał na własnym boisku, w zaległym meczu, sąsiada „zza miedzy”, Prokocim 2:0.

Drużyna z Prokocimia stawiła się przy Niebieskiej jako wicelider krakowskiej klasy okręgowej grupy 2. Jednak kibic, który nie znał przed meczem sytuacji w ligowej tabeli mógłby powiedzieć, że to Orzeł jest wyżej w rankingu niż jego przeciwnik.

Orzeł dłużej utrzymywał się przy piłce i rozgrywał atak pozycyjny, goście cofnięci nastawili się na grę z kontrataku.

Prowadzenie dla drużyny trenera Grzegorza Treli zdobył w 39. minucie Mateusz Ciesielski. Zawodnik Orła wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Gabrielu Janusiku.

W drugiej połowie w dalszym ciągu była widoczna przewaga Orła. Goście starali się groźniej atakować, ale niewiele wynikało z ich akcji.

Na uwagę zasługuje drugi gol zdobyty w 80. minucie przez szesnastolatka, Dominika Tomaszewskiego.

Orzeł przeprowadził kontratak. Piłkę wyprowadził kolejny nastolatek w drużynie, Mateusz Wrona. Podciągnął prawą stroną i dośrodkował do wbiegającego w pole karne Dominika Tomaszewskiego. Ten przymierzył głową i bez problemu umieścił piłkę w bramce Pawła Sołtysa.

Niestety, w 53. minucie w starciu z przeciwnikiem, groźniej kontuzji kolana doznał Mateusz Ciesielski. Zawodnik Orła długo nie ponosił się z boiska i ostatecznie opuścił plac gry.

Ostatnim akcentem piłkarskiej jesieni w wykonaniu Orła będzie finał Pucharu Polski rejonu Kraków. Drużyna z krakowski Piasków Wielkich spotka się w meczu wyjazdowym z LKS Niedźwiedź. Mecz odbędzie się w niedzielę 14 listopada o godzinie 13:00 w Niedźwiedziu.