Porażka na zakończenie. Jan Kret żegna się z Orłem.

ORZEŁ Piaski Wielkie – RADZISZOWIANKA Radziszów 2:3 (1:1)

1:0 Jan Kret 25’

1:1 Sebastian Romek 35’

1:2 Marcin Bierówka 50’

2:2 Maciej Śliski 90’+2

2:3 Damian Danaj 90’+5

ORZEŁ: Siwiecki – Filipczyk (76’ Michura), Uwakwe, Jurek, Kret (62’ Tomaszewski), Kądziołka, Kaczor, Wrona (70’ P. Kociołek), Tatarski (46’ Sulima), Śliski, Kozieł.

RADZISZOWIANKA: Grabowski – Wasyl (72′ Zając), Otfinowski, Sosin, Grzesik (46′ Maik), Madej, Bierówka, Stróżyk (46′ Danaj), Zięcik (55′ Goncerz), Romek, Wcisło (62’ Kipek).

Żółta karta: Wojciech Jurek (Orzeł).

Czerwona kartka: Bartłomiej Grabowski – faul 62’ (Radziszowianka).

Sędziował Tomasz Żelazny.

Orzeł zakończył sezon porażką na własnym boisku z Radziszowianką 2:3.

Ten pojedynek nie miał wielkiego znaczenia dla końcowego układu tabeli. Goście z Radziszowa dawno zapewnili sobie pierwsze miejsce w drugiej grupie krakowskiej klasy okręgowej a gospodarze nie mieli już szansy na czołowe lokaty.

Pomimo niskiej stawki mecz mógł się podobać. Obie drużyny podeszły do niego bardzo poważnie. Początek należał do Orła. Drużyna z Niebieskiej częściej utrzymywała się przy piłce i rozgrywała atak pozycyjny, goście liczyli na kontrataki.

Prowadzenie dał Orłowi w 25. minucie Jan Kret. Lewą stroną przy linii końcowej boiska przedarł się Marcin Kądziołka i dośrodkował wprost na głowę swojego kolegi.

Gospodarze długo nie cieszyli się z tego prowadzenia. Dziesięć minut później był już remis a strzelcem bramki dla gości był  Sebastian Romek.

Po przerwie Radziszowianka szybko objęła prowadzenie a swoją szansę wykorzystał Marcin Bierówka.

W 62. minucie Krzysztof Kozieł znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Golkiper Radziszowianki faulował przed polem karnym napastnika Orła za co obejrzał czerwoną kartkę.

Orzeł długo walczył o wyrównującego gola i dopiął swego w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Jakub Sulima opanował piłkę przy linii końcowej boiska, ograł bramkarza gości ładnym lobem a Maciej Śliski dopełnił formalności z najbliższej odległości.

Kiedy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów, w ostatniej akcji goście zdobyli zwycięskiego gola a jego autorem był Damian Danaj.

Przed rozpoczęciem meczu odbyło się pożegnanie zawodnika Orła, Jana Kreta, który  zakończył swoje występy w drużynie z Niebieskiej. Prezes klubu, Pan Józef Wajda, wręczył zawodnikowi pamiątkową statuetkę i podziękował mu za ponad 4 lata reprezentowania barw Orła Piaski Wielkie.