Za mocni dla słabych, za słabi dla mocnych

Sezon 2021/22 w krakowskiej klasie okręgowej dobiegł końca. Mistrzostwo zdobyła Radziszowianka Radziszów a w barażu o awans do IV ligi małopolskiej drużyna z Radziszowa okazała się lepsza od Złomexu Branice.

Drugie miejsce, premiowane awansem do nowej V ligi,  wywalczyła ekipa Orląt Rudawa, która pokonała w bezpośrednim meczu drugiego kandydata do awansu, Kmitę Zabierzów.

Spadkowiczem został Borek Kraków, który opuści te rozgrywki razem z wycofanymi wcześniej rezerwami Hutnika Kraków.

Orzeł zakończył sezon na piątym miejscu w tabeli i marzenia o awansie musi odłożyć na następny rok. Słaby początek rundy wiosennej w wykonaniu podopiecznych trenera Grzegorza Treli zdecydował o końcowej porażce.

Co prawda, w pierwszym wiosennym meczu drużyna z Niebieskiej zainkasowała komplet punktów pokonując na wyjeździe Pogoń Skotniki 1:2, ale kolejne ważne mecze z Prądniczanką i Kmitą Zabierzów przegrała.

Szczególnie dotkliwa i bolesna była wjazdowa porażka 5:0 z drużyna z Prądnika. Pierwsze minuty tego meczu nie zapowiadały katastrofy. Po dwudziestu minutach gry Orzeł miał przewagę i kontrolował wydarzenia na boisku. Losy meczu odwróciły się po rzucie karnym dla gospodarzy. Gol strzelony z jedenastu metrów dodał wiary Prądniczance a Orłowi „podciął” skrzydła.

Kolejną porażkę drużyna Orła zanotował na własnym boisku z Kmitą Zabierzów. Mecz toczony na grząskim boisku, w padającym deszczu, był trudny dla obu drużyn. Goście z Zabierzowa poradzili sobie jednak lepiej i pokonali Orła 0:2.

Następnym bardzo ważnym pojedynkiem były dzielnicowe derby z Prokocimiem. Ten mecz, rozgrywany na stadionie w Parku Jerzmanowskich, zakończył się remisem 1:1. Orzeł posiadał w tym meczu ogromną przewagę, jednak nie mógł sforsować obrony gospodarzy. Co więcej, na początku drugiej połowy piaszczanie stracili gola po rzucie rożnym, musieli więc gonić wynik. Ostatecznie, w samej końcówce, udało się doprowadzić do remisu za sprawą Jana Kreta.

Kolejne ligowe pojedynki Orzeł kończył już zwycięstwami pokonując kolejno Kaszowiankę 2:1, Hutnik II Kraków 3:0 wo., Borek 4:0, Świt Krzeszowice 3:2, Skawinkę 3:1, Grębałowiankę 4:0, Bronowiankę 4:1. Były jeszcze, wyjazdowy remis 1:1 z Orlętami Rudawa i porażka 2:3 z Radziszowianką.

Można się zastanawiać „co by było gdyby…?” Gdyby nie porażka z Prądniczanką, gdyby nie remis z Prokocimiem, gdyby udało się wygrać z Kmitą? To może  Orzeł świętowałby awans. Niestety, te marzenia trzeba odłożyć na później.

Teraz trzeba dobrze przygotować się do nowego sezonu i podjąć walkę o najwyższe miejsca dające szansę na awans.

Na pierwszym treningu w nowym sezonie drużyna spotka się 19 lipca a zajęcia będą odbywały się  trzy razy w tygodniu na własnych obiektach przy ul. Niebieskiej.

Trener Grzegorz Trela zaplanował cztery gry kontrolne:

27.07. Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

30.07. Pcimianka Pcim

03.08. Clepardia Kraków

06.08. Górnik Wieliczka.

Runda jesienna sezonu 2022/23  krakowskiej klasy okręgowej, grupa 2, wystartuje w weekend 13/14 sierpnia.

Partyzant Dojazdów będzie pierwszy przeciwnikiem Orła a pojedynek odbędzie się przy Niebieskiej 2.