Młodzież Orła w natarciu

Drużyna U-13 po wywalczeniu awansu

Młodzieżowe drużyny Orła świetnie poradziły sobie w rozgrywkach ligowych. Tu na pierwszy plan wysuwają się drużyny juniorów starszych (U-19), młodszych (U-17) i  młodzików (U-13).

Wszystkie te drużyny toczyły boje o awans do wyższych lig.

Drużyna U-13, prowadzona przez trenera Marcina Bogdana, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, zapewniła sobie awans do I ligi okręgowej. Orzeł od samego początku dominował w lidze i wygrał bezpośredni wyścig z Wieczystą Kraków. Solidna i systematyczna praca trenerów Marcina Bogdana i Marcina Kożucha, pod kierownictwem trenera koordynatora Roberta Kasperczyka, przyniosła wymierne efekty. Chłopcy stale podnosili swoje umiejętności i w każdym meczu wydać było progres. Awans jest jak najbardziej zasłużony!

Juniorzy starsi (U-19) o awans do ligi małopolskiej rywalizowali również z Wieczystą Kraków. W bezpośrednich pojedynkach podopieczni trenera Grzegorza Treli byli bezapelacyjnie lepsi i pokonali sowich przeciwników z Chałupnika dwukrotnie. Niestety, strata punków w meczach z Progresem Kraków spowodowała, że to Wieczysta świętowała awans a Orzeł musi jeszcze poczekać. Tutaj należy nadmienić, iż większość zawodników w drużynie juniorów starszych Orła to rocznik 2005. Wśród nich są również chłopcy mający już za sobą udane debiuty w drużynie seniorskiej.

O awans walczyła również drużyna juniorów młodszych (U-17). Wydawało się, że niespodziewana porażka z Tramwajem Kraków oraz remisy z Zieleńczanką i Krakusem Nowa Huta pogrzebały marzenia o promocji do wyższej ligi. A jednak nie! Drużyna trenera Tomasza Szczytyńskiego zajmując drugie miejsce uzyskała awans do Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych. Gratulujemy!

W lidzie małopolskiej (szkoleniowej) walczyła za to drużyna młodzików U-12 pod kierunkiem trenera Macieja Śliskiego. Po trudnej jesieni wiosna była udana dla Orła. Chłopcy zdobyli już doświadczenie, które wykorzystywali pokonując swoich przeciwników. Zwycięstwa z Wisłą Czarny Dunajec 7:0, z Błękitnym Modlnica 4:0 czy Husarią Klecza Dolna 3:2, nie były przypadkowe. Tu również widać doskonałą pracę sztabu trenerskiego, która przekłada się na postępy zawodników.

Na drugim biegunie znajdowali się trampkarze (U-15), których opiekunem był trener Radosław Kolański. W jesień  jego drużyna rozdawała karty w sowich rozgrywkach. Niestety na wiosnę musiała walczyć o utrzymanie ligowego bytu. Kontuzje kluczowych zawodników spowodowały osłabienie drużyny i sprawiły że mecze Orzeł kończył wysokimi porażkami. Na szczęście ostatnie dwa pojedynki to zwycięstwa Orła, które pozwoliły utrzymać ligę. Brawo za walkę do końca!

Ważną informacją płynącą ze szkółki piłkarskiej Orła jest to, że otrzymała ona tzw. Zielony Certyfikat PZPN. To oznacza, że spełnia ona wymagania narodowego związku piłkarskiego odnoszące się do szkolenia dzieci i młodzieży. Wymagania określają m.in. kwalifikacje kadry trenerskiej, liczebność grup treningowych oraz jakość infrastruktury szkoleniowej. Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy tabele końcowe sezonu 2021/22 . (źródło MZPN)