ORZEŁ Piaski Wielkie – KMITA Zabierzów 1:0 (0:0)

ORZEŁ: Siwicki – Tomaszewski, Hołuj, Uwakwe, Tatarski, Sulima (65’ Ożóg), Kaczor (85’ Łabuś), Śliski, Dykacz (80’ Michura), Kozieł, Karcz (46’ P. Ciesielski).

KMITA: Widawski – Ziembicki (55’ Zabagło), Salwach, Spasiuk (75’ Kawałek), Czpiec (75’ Czuż), Tyrała, Świder (90’ Bazgier), Gaudyn, Ambroziak, Mandzelowski, Śmigacz.

Żółte kartki: Uwakwe (Orzeł) – Gaudyn, Kawałek (Kmita).

Sędziował Łukasz Marek.

Orzeł zanotował trzecie kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Grzegorza Treli pokonali na własnym boisku Kmitę Zabierzów.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiał Orzeł, który był częściej przy piłce i stworzył sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. Jednak strzały głową Jakuba Sulimy i Krzysztofa Kozieła, po dośrodkowaniach Fabiana Tatarskiego, nie znalazły drogi do bramki gości.

Na początku drugiej połowy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Orła. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gości, strzał głową obronił Michał Siwiecki.

W kolejnych akcjach to jednak Orzeł był groźniejszy, ale strzały Patryka Ciesielskiego i Macieja Śliskiego bronił Robert Widawski.

Wreszcie w 62. minucie Krzysztof Kozieł dał prowadzenie gospodarzom. W polu karnym, piłka trafiła pod nogi napastnika Orła, a ten nie namyślając się posłał ją do bramki gości.

Kilka minut później w idealnej sytuacji znalazł się Patryk Ciesielski, jednak mając przed sobą tylko bramkarza Kmity, strzelił nad poprzeczką.

W końcówce spotkanie gospodarze oddali inicjatywę drużynie z Zabierzowa.

W doliczonym czasie gry, goście mogli uratować remis. Przy rzucie rożnym, w pole karne Orła powędrował nawet golkiper gości, ale ostatni strzał minął bramkę gospodarzy i trzy punkty zostały przy Niebieskiej 2.

Kolejny mecz Orzeł rozegra w piątek, 2 września o godzinie 20:00 z Prądniczanką. Pojedynek ten odbędzie się na stadionie przy ul. Świętego Andrzeja Boboli 5.