PARTYZANT Dojazdów – ORZEŁ Piaski Wielkie 0:2 (0:0).

PARTYZANT: Stolarski – Gołąb, Mróz (75’ Kwiecień), Rutka, Linczkowski, Wilk (75’ Wójcik), Matuszczyk, P. Kalisz, W. Kalisz (55’ Kubacki), Tyrkalski, Gruchała.

ORZEŁ: Lenio – Partyka, Uwakwe, Jurek, Hołuj (85’ Michura), Wrona (56’ Tomaszewski), Kaczor, Wajda (85’ Sulima), M. Ciesielski (70’ Dykacz), Śliski, Kozieł.

Żółte kartki: Gołąb, Wójcik (Partyzant).

Czerwona kartka: Gołąb 90’ – druga żółta.

Sędziował Oskar Harężlak

Orzeł udanie rozpoczął wiosenne zmagania ligowe pokonując w meczu wyjazdowym Partyzant Dojazdów 0:2.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Od pierwszych minut, gospodarze mocno cofnięci, schowani za podwójną gardą, nie kwapili się do ataków. Orzeł został zmuszony do długiego rozgrywania ataku pozycyjnego. Mimo to okazji do objęcia prowadzenia nie brakowało. Największe zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Macieja Stolarskiego stanowili Krzysztof Kozieł, Mateusz Wrona i Maciej Śliski.

Po drugiej stronie boiska gospodarze dwukrotnie starali się o gola po strzałach z rzutów wolnych jednak celu nie osiągnęli.

Po zamianie stron wreszcie padły gole. W 55. minucie Maciej Śliski dograł z lewej strony boiska do Mateusza Wrony a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Partyzanta.

W 63. minucie Orzeł zdobył drugiego gola autorstwa Dominika Tomaszewskiego, poprzedzonego ładnym rozegraniem pomiędzy Krzysztofem Koziełem i Filipem Hołujem.

Od tego momentu groźniej zaatakowali gospodarze. Najbliższy zdobycia gola był Konrad Wilk, jednak debiutujący w bramce Orła Paweł Lenio, spisał się bez zarzutu.

W końcówce spotkania, po podaniu Michała Dykacza, w dobrej sytuacji znalazł się jeszcze Krzysztof Kozieł, ale strzelił obok słupka.

Następnym przeciwnikiem Orła będzie Piast Wołowice. Mecz rozpocznie się w sobotę,  1 kwietnia o godzinie 16:00 na boisku przy ulicy Niebieskiej 2.