Przerwa zimowa. Co czeka Orła w nowym roku?

Na ligowych boiskach zapanował spokój. Zawodnicy odpoczywają i regenerują siły przed nowy sezonem, a sztaby szkoleniowe i klubowi działacze zastanawiają się jak przygotować  kluby i drużyny do kolejnych wyzwań.

W klubie z krakowskich Piasków Wielkich cisza jest tylko pozorna. Przy Niebieskiej dużo się dzieje, ale po kolei.

 

Inwestycje

Już jesienią tego roku można było zaobserwować, że stadion Orła trochę się zmienia. Ułożono kostkę przed budynkiem klubowym, zdemontowano stare ogrodzenie wokół boiska i rozpoczęto montaż nowego. W pierwszym etapie wykonano ogrodzenie od strony „małej trybuny”. Teraz trwa drugi etap, w którym zostanie wykonana pozostała część ogrodzenia czyli od strony trybuny krytej i drogi do budynku klubowego.

Jednak prawdziwą niespodzianką jest oświetlenie płyty boiska! Tak, tak, stadion Orła Piaski Wielkie będzie miał sztuczne oświetlenie. Dzięki środkom miejskim, staraniom Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Prezesowi Józefowi Wajdzie już w październiku tego roku rozpoczęto prace nad montażem. Na ośmiu czternastometrowych masztach znajdzie się oświetlenie, które da maksymalne natężenie światła o wartości ponad 400 luksów. Ta inwestycja pozwoli na wykorzystanie boiska w godzinach wieczornych do zajęć treningowych, ale może będziemy też świadkami pierwszego meczu Orła na Niebieskiej przy sztucznym świetle.

Na tym nie koniec inwestycji na stadionie klubowym Orła. Na rok 2019 zaplanowany jest jeszcze remont trybuny krytej a wróble na Piaskach ćwierkają że niespodzianek w infrastrukturze stadionu może być więcej. Wszystko okaże się w przyszłym roku. Jedno jest pewne, ten kameralny, piłkarski obiekt pięknieje z roku na rok i już niedługo może stać się kolejną wizytówką Piasków Wielkich, podobnie jak hala sportowa.

 

75 lat K.S. „Orzeł” Piaski Wielkie Kraków

W 2019 roku mija 75 lat od powstania klubu sportowego „Orzeł”. W 1944 roku grupa żołnierzy Armii Krajowej z księdzem Franciszkiem Dziwigońskim (proboszczem parafii w Piaskach Wielkich) założyła klub sportowy, który miał być „zasłona dymną” dla działalności konspiracyjnej. Pomimo różnych kolei losu klub przetrwał do dziś wpisując się w sportowy krajobraz Piasków Wielkich, Krakowa i Małopolski.

24 lutego 2019 roku w hali K.S. Orzeł odbędzie się uroczysta gala na której uczczona zostanie 75 rocznica powstania klubu. Trwają przygotowania.

Na tę uroczystość już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Drużyna seniorów

Oczkiem w głowie klubu jest drużyna seniorów Orła występująca w IV lidze małopolskiej w grupie zachodniej. Niestety, po rundzie jesiennej w klubie panują minorowe nastroje. Ostatnie miejsce drużyny w tabeli z dorobkiem zaledwie 10 punktów nie napawa optymizmem przed rundą wiosenną, jednak nikt w klubie nie myśli o spadku z ligi. Orzeł stanie na wiosnę do walki o zachowanie statusu czwartoligowca. Plan na osiągnięcie sukcesu ma trener Marcin Jałocha (poprowadzi drużynę w wiosennych rozgrywkach), plan mają również klubowi działacze.

Musimy zrobić wszystko żebyśmy mogli na koniec sezonu spojrzeć sobie w oczy wiedząc że daliśmy z siebie maksa – mówi Prezes Józef Wajda – Nie mamy gwarancji końcowego sukcesu, nie wiem czy nam się uda, ale będziemy walczyć. Musimy też mierzyć siły na zamiary. Nasz budżet jest bardzo ograniczony, ale sytuacja finansowa klubu jest stabilna i musimy ją utrzymać. Trener przedstawił plan przebudowy drużyny. Z kilkoma zawodnikami na pewno się pożegnamy, szukamy wzmocnień, ale co z tego wyjdzie zobaczymy. W połowie stycznia drużyna rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Rozegramy kilka sparingów i wtedy będziemy testować kandydatów do gry u nas”.

 

Jak wspomniałem na początku, cisza w klubie jest pozorna.

 

marber