Ostatnie sparingi

Piłkarska wiosna coraz bliżej. Już za tydzień odbędą się pierwsze mistrzowskie pojedynki w małopolskiej IV lidze. Drużyna Orła rozegrała ostatnie gry kontrolne przed rozpoczęciem zmagań ligowych.

Tydzień temu przeciwnikiem piaszczan był Przebój Wolbrom. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Wolbromia 1:5 (1:2) i nie był to za dobry występ Orła. Choć małym usprawiedliwieniem naszej drużyny może być to, że zagrała ona bez kilku podstawowych zawodników.

Ostatnim sparing partnerem Orła, w minioną sobotę, był LKS Łąka (V liga śląska). Ten mecz również zakończył się porażką piaszczan. Tym razem 3:4 (1:3).

Można było odnieść wrażenie, że zawodnicy Orła przespali pierwszą połowę tego meczu. Po 30 minutach gry goście prowadzili już 0:3. Orzeł dłużej utrzymywał się przy piłce, prowadził grę. Ale wszystko to odbywało się za wolno a proste indywidualne błędy w obronie, goście ze Śląska wykorzystali bez skrupułów.

Klika minut przed przerwą bramkę dla Orła z rzutu karnego, po faulu na D. Serafinie, zdobył Maciej Śliski.

Po przerwie wydawało się, że drużyna z Niebieskiej odrobi straty. Niestety po 52 minutach gry było 1:4. Zawodnik gości zdobył bramkę po kontrataku mimo asysty dwóch obrońców Orła. Ten gol bardzo podrażnił naszych zawodników, ich odpowiedź był szybka. Najpierw indywidualną akcją popisał się Maciej Śliski a kilka minut później Krzysztof Kozieł i zrobiło się 3:4. Taki wynik utrzymał się już do końca meczu.

W drużynie z krakowskich Piasków Wielkich wystąpiło trzech zawodników, którzy od dłuższego czasu trenują przy Niebieskiej. Czy pozostaną z drużyną okaże się w tym tygodniu.

 

ORZEŁ Piaski Wielkie – LKS Łąka 3:4 (1:3)

Bramki dla Orła: Śliski 2, Kozieł.

Skład Orła: Węgrzyn – Kret, Zabzdyr, Uwakwe, Jurek, Testowany I, Serafin D., Śliski, Sosnowski, Serafin R., Testowany II oraz Banaszek, Kądziołka, Kozieł, Lepiarz, Testowany III.