Orzeł rusza z przygotowaniami

Klub z krakowskich Piasków Wielkich ma za sobą udany rok. Runda wiosenna sezonu 2018/19 dała radość z utrzymania w gronie czwartoligowych drużyn Małopolski. Jesienne rozgrywki sezonu 2019/20, po powiększeniu ligi do 18 drużyn,  były niewiele gorsze. Na finiszu rundy ekipa Orła zajęła bardzo dobre 8. miejsce z dorobkiem 27 punktów.

Po zakończeniu rozgrywek jesiennych, w klubie doszło do zamiany na stanowisku trenera. Pracę z drużyną Orła zakończył trener Marcin Jałocha a sternicy klubu z Niebieskiej postanowili powierzyć drużynę duetowi trenerskiemu Robert Nowak – Radosław Kolański.

Obaj trenerzy są dobrze znani w małopolskim futbolu. Trener Robert Nowak dał się ostatnio zapamiętać jako twórca sukcesów Węgrzcanki Węgrzce Wielkie, natomiast Radosław Kolański słynie jako wychowawca młodych piłkarzy.

Ta mieszanka trenerska ma dać w przyszłości nowe oblicze drużynie i klubowi, w którym jego włodarze chcą stawiać na młodych wychowanków.

Tymczasem Orzeł, pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego, rusza z przygotowaniami do rundy wiosennej.

Zwodnicy spotkają się na pierwszym treningu w poniedziałek 13 stycznia. Zajęcia będą odbywać się trzy razy w tygodniu. Do dyspozycji trenerów jest klubowa hala sportowa oraz boiska Bieżanowianki i Zespołu Szkół Elektrycznych.

W okresie przygotowawczym szkoleniowcy zaplanowali osiem gier kontrolnych. Większość tych sparingów Orzeł rozegra w roli gospodarza na boisku Nadwiślanu przy ul. Koletek o godzinie 11:00.

 

Plan sparingów

18.01. Wieczysta Kraków – boisko Prądniczanki, godz. 16:00

25.01. LKS Śledziejowice

01.02. Błękitni Modlnica

08.02. Poprad Muszyna

15.02. Okocimski Brzesko

22.02. Proszowianka Proszowice

29.02. Przebój Wolbrom

07.03. Garbarnia II Kraków.

 

Start rundy wiosennej zaplanowano na 14 marca. Orzeł zagra wtedy na własnym boisku a jego przeciwnikiem będzie Pcimianka Pcim.

 

 

marber