Sezon zakończony. Czas na przygotowania do kolejnego

Sezon piłkarski 2019/2020 w Małopolsce został zakończony. Długo czekaliśmy na ostateczną decyzję w tej sprawie.

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwały na mocy których tabele po rundzie jesiennej uznano za końcowe. Nie ma spadków a Cracovia II i Unia Tarnów rozegrają mecz barażowy o awans do III ligi. Wszystkie kluby mają czas do 10 czerwca na zgłoszenie się do rozgrywek w nowym sezonie.

Jak w kolejnym sezonie będzie wyglądał skład  grupy zachodniej IV ligi małopolskiej? Ile zagra w niej drużyn? Dzisiaj jeszcze tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że nie zobaczymy w niej Czarnych Staniątki i Wisły II Kraków. Obie drużyny wycofały się już z rozgrywek. Drużynami, które uzyskały awans z klasy okręgowej są: Proszowianka Proszowice, Garbarnia II Kraków, LKS Śledziejowice i KS Chełmek. Kolejną drużyną, która zagra IV lidze małopolskiej są rezerwy Puszczy Niepołomice. Klub z Niepołomic postanowił zgłosić swoją drugą drużynę do rozgrywek i prawdopodobnie zagra ona w grupie zachodniej IV ligi małopolskiej. Wygląda więc na to, że w jesieni na boiska IV ligi w grupie zachodniej, wybiegnie aż 20 drużyn. Czy tak będzie? Niedługo się przekonamy.

Drużyna Orła miała za sobą bardzo dobrą rundę jesienną i z dorobkiem 27  punktów zakończyła rozgrywki na 8 miejscu. Królem strzelców IV ligi grupy zachodniej został nasz zawodnik Krzysztof Kozieł, który zdobył 12 goli.

Teraz przyszedł czas na przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy Orła już wracają do treningów i zajęcia drużynowe rozpoczną 15 czerwca. W trakcie przygotowań nasza drużyna rozegra 9 spotkań kontrolnych i będą to kolejno:

01.07. Okocimski Brzesko

04.07. Hutnik Kraków (CLJ)

08.07. Borek Kraków

11.07. Cracovia (CLJ)

15.07. Orkan Szczyrzyc

18.07. Wiślanka Grabie

25.07. Orzeł Ryczów

01.08. Garbarnia II Kraków

Godziny i miejsca sparingów pozostają do ustalenia.