Porażka pod Wawelem

ORZEŁ Piaski Wielkie – DALIN Myślenice 0:3 (0:2)

0:1 Dawid Kałat 4’

0:2 Michał Cienkosz 38’

0:3 Michał Górecki 72’

ORZEŁ: Palczewski – Tatar, Kądziołka, Uwakwe, Tatarski, Mazur (46’ Kozik), Ł. Feret, Sulima, Śliski (87’ Jeż), Michura (66’ M. Feret), Wcisło.

DALIN: Wyroba – Tokarz, Przetocki, Senderski, Cienkosz (82’ Stelmach), Burkat, Wojtan, Kałat, Rak (66’ Kawula), Górecki J. (50’ Ostafin), Górecki M.

Żółte kartki: Sulima (Orzeł) – Burkat (Dalin).

Sędziował Adrian Jasiak z Tarnowa.

Pojedynek Orła z Dalinem Myślenice zakończył się zwycięstwem gości 0:3.

Ze względu na zły stan murawy boiska przy ulicy Niebieskiej  mecz ten został przeniesiony na stadion Nadwiślanu Kraków, który dysponuje boiskiem ze sztuczną nawierzchnią.  

Od pierwszej minuty widać było, że goście lepiej czują się na obiekcie przy Wawelu. Już w drugiej minucie gry szarżę Michała Góreckiego w polu karnym powstrzymał Maciej Palczewski. Niestety chwilę później nie był już w stanie uchronić swojej drużyny przed stratą gola po strzale Dawida Kałata. Lewą strona boiska ponownie przedarł się Michał Górecki, zagrał w pole karne a Dawid Kalat skierował piłkę do bramki Orła.

Dalin nie rezygnował z podwyższenia rezultatu. W 15 minucie kąśliwym strzałem próbował zaskoczyć Macieja Palczewskiego drugi z braci Góreckich, ale golkiper Orła był na posterunku.

Swoją szansę Orzeł miał w 19 minucie gry. Po dokładnym dośrodkowaniu Macieja Śliskiego, głową strzelał Nikodem Michura, jednak piłka minęła bramkę Jakuba Wyroby nad poprzeczką.

W 27 minucie ponownie umiejętności Macieja Palczewskiego sprawdził Jakub Górecki. Bramkarz Orła obronił ten strzał.

Drugą bramkę dla gości zdobył Michał Cienkosz. Młodzieżowiec Dalinu otrzymał na lewej stronie boiska podanie z głębi pola i mocnym strzałem przy słupku podwyższył wynik tego meczu.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Maciej Palczewski ponownie ratował swój zespół przed strata gola po uderzeniu z dystansu kierując piłkę na rzut rożny. Strzał głową Szymona Burkata, po rzucie rożnym, poszybował nad poprzeczką.

Po przerwie w dalszym ciągu widoczna była przewaga myśleniczan. W 49 minucie sam na sam z Maciejem Palczewskim znalazł się Michał Górecki, jednak bramkarz Orła był górą w tym starciu.

Drużyna z Niebieskiej nie potrafiła znaleźć recepty na dobrze grających gości a podopieczni Łukasza Skrzyńskiego nie forsowali tempa i czekali na swoje kolejne okazje. Taka nadarzyła się w 72 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony Szymona Burkarta, strzałem z pola karnego na gola zamienił Michał Górecki.

W 87 minucie meczu na placu gry pojawił się w drużynie gospodarzy  Mikołaj Jeż. Ten zawodnik już w pierwszym kontakcie z piłką miał szanse na zdobycie honorowego gola. Jednak jego strzał z przed pola bramkowego, po podaniu Michała Kozika, miną bramkę gości tuż nad poprzeczką.

marber