Ostatni sprawdzian

Ostatni sprawdzian przed startem wiosennych rozgrywek drużyna Orła rozegrała w Nowym Targu. Tam na boisku Podhala jej przeciwnikiem była Watra Białka Tatrzańska (IV liga małopolska gr. wschodnia). Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Orzeł objął prowadzenie w czwartej minucie gry. Po akcji na lewej stronie boiska, piłkę do siatki gospodarzy skierował Mateusz Feret.

Wyrównanie padło po następnych trzydziestu minutach. Piłka po mocnym strzale z za pola karnego jednego z zawodników gospodarzy trafiła w wewnętrzną cześć słupka i zatrzymała się w siatce bramki Orła.

Po zmianie stron, w czterdziestej dziewiątej minucie, na prowadzenie wyszli gospodarze, wykorzystując niecelne zagranie jednego z obrońców Orła.

Walka o wynik trwała do końca. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem, na uderzenie  z dystansu zdecydował się Fabian Tatarski czym kompletnie zaskoczył bramkarza Watry. Piłka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku, po rękach  golkipera gospodarzy.

W drużynie Orła wystąpili w tym meczu trzej nowo pozyskani zawodnicy: Jan Krok (Kolejarz Stróże), Wojciech Jurek (Orkan Szczyrzyc) oraz nigeryjczyk Ifeanyi Nwachukwu. Czwartym nabytkiem Orła, który nie wystąpił w tym spotkaniu, jest Damian Kubera (Sokół Kocmyrzów).

Mecz z Watrą był dla Orła ważnym testem przed zbliżającym się meczem o ligowe punkty.

W najbliższą sobotę drużyna z Niebieskiej uda się do Trzebini na mecz z MKS-em. Początek meczu o godzinie 11:00.

WATRA Białka Tatrzańska – ORZEŁ Piaski Wielkie 2:2 (1:1)

Bramki dla Orła: M. Feret 4′, Tatarski 86′.

Skład Orła: Makowski – Kret, Bartosz, Uwakwe, Tatarski, Michura, Kądziołka, Sulima, Krok, M. Feret, Ciesielski oraz Śliski, Nwachukwu, Jurek, Ł. Feret, Kołodziejczyk, Kociołek.