Zwycięstwo nad Borkiem

ORZEŁ Piaski Wielkie – BOREK Kraków 4:0 (1:0)

7’   Maciej Śliski

61’ Krzysztof Kozieł z rzutu wolnego

81’ Dominik Tomaszewski

87’ Maciej Śliski

ORZEŁ: Bonczyk – Sulima, Kret, Uwakwe, Jurek, Tatarski (82’ Janusik), Kądziołka (66’ Tomaszewski), Kaczor, Wrona, Śliski, Kozieł.

BOREK: Sepioło – Studnicki, Gorzkowski, Żak, Wawrzonek, Róg, Ziarko, Dąbrowski, Dudzik, Sotnikow, Wcisło.

Żółta kartka: Jurek (Orzeł).

Sędziował: Damian Cichoń z Krakowa.

Po przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek rezerw Hutnika Kraków, Orzeł powrócił na zwycięski szlak i na własnym boisku pokonał Borek Kraków 4:0.

Pierwsze minuty meczu niespodziewanie należały do graczy z Żywieckiej. Borek odważnie zaatakował, ale Szymon Bonczyk w bramce Orła spisywał się bez zarzutu i broił wszystkie strzały gości.

Gracze Orła szybko jednak odpowiedzieli na te ataki. W 7. minucie Maciej Śliski został obsłużony  dobrym podaniem w polu karnym przez Krzysztofa Kozieła, „zgubił” obrońcę i nie dał szansy golkiperowi Borku.

Od tego momentu gra się uspokoiła. Goście cofnięci na swojej połowie liczyli na kontrataki a Orzeł spokojnie budował swoje akcje. Kilka z tych kontr mogło przynieść gościom powodzenie. Szymon Bonczyk nie dawał się jednak zaskoczyć a mając wsparcie w obrońcach, zachowywał czyste konto.

W drugiej połowie dominacja podopiecznych trenera Grzegorza Treli była już bardzo wyraźna.

W 61. minucie padł drugi gol dla Orła. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Kozieł i piłka wylądowała w „okienku” bramki Michała Sepioło.

Trzeciego gola dla Orła zdobył młody Dominik Tomaszewski, który po rajdzie przez pół boiska, w sytuacji sam na sam, pokonał bramkarza gości.

Wynik meczu ustalił na trzy minuty przed końcem Maciej Śliski strzałem z przed pola karnego, pod poprzeczkę.

Kolejny mecz Orzeł rozegra w Krzeszowicach ze Świtem.