PIAST Wołowice – ORZEŁ Piaski Wielkie 1:5 (1:3)

PIAST: Michno – Galos, Zaborowski (70’ Mlostek), Przebinda, Pytka, Grzesiak, Mika, Rydzyk, Ochmański (50’ Starowicz), Jasiołek, Tomczak (65’ Jędrzejczyk).

ORZEŁ: Sołtys – Tomaszewski, Hołuj, Uwakwe, Michura, Sulima (70’ Ożóg), Kaczor, P.Kociołek (78’ Łabuś), Śliski (86’ P. Powałka), Dykacz (86’ Sz. Powałka), Kozieł.

Żółta kartka: Jasiołek (Piast).

Sędziował Piotr Kaczmarek.

Orzeł okazał się bezapelacyjnie lepszy od Piasta Wołowice. Podopieczni trenera Grzegorza Treli odnieśli wysokie zwycięstwo w meczu wyjazdowym.

Pierwsze trafienie na stadionie w Wołowicach kibice obejrzeli już w 5. minucie. Ładnym technicznym uderzeniem z zza linii pola karnego popisał się Maciej Śliski.

Po 13 minutach gry Orzeł prowadził już 0:2. Tym razem Michał Dykacz został obsłużony idealnym podaniem przez Krzysztofa Kozieła i nie zmarnował tej szansy.

Trzeci gol, autorstwa Macieja Śliskiego, padł po strzale z rzutu karnego. Wcześniej faulowany był, szarżujący w polu karnym, Jakub Sulima.

Gospodarze zanotowali honorowe trafienie w 30. minucie gry. Błąd obrońców wykorzystał Rafał Tomaczak i w sytuacji sam na sam pokonał Pawła Sołtysa.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie, ponownie na listę strzelców wpisał się Maciej Śliski, a wynik meczu ustalił w 82. minucie Michał Dykacz.

Należy podkreślić, że w całym meczu przewaga drużyny z krakowskich Piasków Wielkich była bardzo dużą. Zawodnicy Orła z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich. Przy lepszej skuteczności wynik tego meczu mógł być wyższy. Niemniej jednak wysokie zwycięstwo z ambitnie grającym przeciwnikiem bardzo cieszy.

Następny mecz Orła odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 11:00 na stadionie przy Niebieskiej a przeciwnikiem będzie Kmita Zabierzów.