Zwycięstwo w pierwszym sparingu

PUSZCZA II Niepołomice – ORZEŁ Piaski Wielkie 1:5 (1:1)

Pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym piłkarze Orła mogą zaliczyć do udanych. Niepołomicka młodzież grała bardzo ambitnie i początek tego pojedynku należał do niej. Rezerwy „Żubrów” wyszły na prowadzenie już po kilkunastu minutach gry. Orzeł rozkręcał się z minuty na minutę i atakował coraz groźniej, jednak celowniki jego graczy były bardzo rozregulowane. W tym okresie podopieczni trenera Grzegorza Treli m.in. dwa razy trafiali w poprzeczkę i nie wykorzystali rzutu karnego (przestrzelił Maciej Śliski).

Wreszcie wyrównującego gola zdobył Krzysztof Kozieł, który sfinalizował składną akcję Maciej Śliskiego i Fabiana Tatarskiego (asysta).

Po przerwie obaj szkoleniowcy dokonali kilku zmian w składach a Orzeł udokumentował swoja przewagę kolejnymi golami.

Drugiego gola zdobył Michał Dykacz, który wykorzystał prostopadłe podanie. Trzecia bramka autorstwa Mateusza Wrony to dobitka strzału z dystansu. Po rzucie rożnym dobrze znalazł się w polu karnym Nikodem Michura i z bliska strzelił czwartego gola. Wynik meczu ustalił strzałem z rzutu karnego Wojciech Jurek, który chce powrócić do Piasków Wielkich po okresie gry w Kalwariance.

Skład Orła: Testowany – Partyka, Hołuj, Jurek, Tatarski, Sulima, Kaczor, Śliski, Wrona, P. Ciesielski, Kozieł oraz Bonczyk, Tomaszewski, Hornik, Dykacz, Michura, Łabuś, Kołodziejczyk.

Bramki dla Orła: Kozieł, Dykacz, Wrona, Michura, Jurek (z rzutu karnego).