Orzeł ma nowego trenera

Po rezygnacji Grzegorza Treli z funkcji trenera drużyny seniorów Orła Piaski Wielkie, zarząd klubu podjął decyzję,  że nowym szkoleniowcem tej drużyny zostanie Tomasz Szczytyński.

Trener Tomasz Szczytyński ma 35 lat i posiada licencję UEFA A. Jako zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w Siarce Tarnobrzeg, następnie trafił do młodzieżowej drużyny Cracovii a później  do Unii Tarnów. Jednak większość swojego piłkarskiego czasu spędził w Karpatach Siepraw i Orle Piaski Wielkie.

Jako trener w Orle Piaski Wielkie, Tomasz Szczytyński zajmował się szkoleniem młodzieży, pełniąc ostatnio funkcję trenera drużyny juniorów młodszych. W rundzie jesiennej  prowadził  drużynę LKS Czarnochowice grającą w wielickiej klasie A.

– Stawiamy na swoich – mówi Prezes Orła Józef Wajda  – trener Szczytyński to człowiek z naszym DNA, młody trener z otwartą głową i nowymi pomysłami. Będzie miał misję i wszyscy wierzymy, że ta misja się powiedzie.

Trener Tomasz Szczytyński obejmuje drużynę w bardzo trudnej sytuacji. Po nieudanej jesieni Orzeł zajmuje ostatnie miejsce w tabeli V ligi małopolskiej  z dorobkiem 8 punków. Utrzymanie piątoligowego statusu będzie niezwykle trudne. Jednak optymizmu daje fakt, że drużyna ma do rozegrania jeszcze dwa mecze zaległe z rundy jesiennej.

Start przygotowań do piłkarskiej wiosny nowy szkoleniowiec  zarządził na 17 stycznia.